„Most nem teszek semmit sem, csak engedem, hogy szeressen az Isten” – neked hogy megy a semmittevés? Tudsz úgy Isten jelenléteben lenni, hogy nem teszel semmit sem, csak engeded, hogy szeressen?

„Most nem teszek semmit sem, csak engedem, hogy szeressen az Isten” – neked hogy megy a semmittevés? Tudsz úgy Isten jelenléteben lenni, hogy nem teszel semmit sem, csak engeded, hogy szeressen?
A szorongás és a kiégés egyre nagyobb méreteket ölt, ezért kulcsfontosságúvá vált a fizikai, érzelmi és a lelki egészség szempontjából, hogy megtanuljunk jól pihenni. Judah Smith, a Church Home nevezetű amerikai keresztény gyülekezet fiatalos lelkipásztora gyakran tart előadásokat, az Amerikai Egyesült Államokban katolikus körökben is népszerű. Egyik központi témája a pihenés, hiszen az a dicsőítés egy formája, amely az Istenbe vetett bizalomról tanúskodik.
Küzdünk ellene, azt mondjuk, hogy nem fontos, nem veszünk róla tudomást… gyakran félresöpörjük a fáradtságunkat, hiszen sok a teendőnk, a programunk. A fáradtság tudomásul vétele azonban nem jelenti azt, hogy gyengék lennénk. Sőt; ha a pihenést beiktatjuk mindennapjainkba, azzal feladjuk azt az illúziót, hogy mindenhatóak vagyunk.
Egyperces gondolatok az anyai élet vidám, felemelő, vágyott, olykor tehetetlen, máskor inspirált pillanatairól.
Közeledik az év vége az iskolákban és a felsőoktatásban is, míg a munkahelyeken jön a nyaralási szezon. Ilyenkor a pihenésé és a kikapcsolódásé a főszerep, de az sem árt, ha megtervezzük kicsit ezt az időszakot.
Bár hozzászokhattunk a korlátozásokhoz már az utóbbi egy évben, így ahhoz is, hogy milyen szórakozási, kikapcsolódási lehetőségekkel nem élhetünk a járvány miatt, azonban most azt nézzük meg, hogy mi az, amit mégis tehetünk. Hiszen érkezik egy márciusi hosszú hétvége, amely több lehetőséget is kínál számunkra, mint azt talán elsőre gondolnánk!
Mit tegyünk, hogyha kimerültek vagyunk, mégis szeretnénk Istennel időt tölteni? Itt az idő, hogy töltődjünk vele és belőle.
Az elvégzendő feladatok listája mindig hosszú, Isten mégis azt kéri, hogy egy napra álljunk meg és pihenjünk, méghozzá Vele. Mi kell ehhez? A Tesó blog egyik elgondolkodtató és hasznos írását szemlézzük.
Az ünnepi időszak sokaknál nemcsak a szeretetről, hanem a stresszről, a rohanásról, az elvárásoknak való megfelelésről is szól. Kovács Janka, az Aurum Életműhely pszichológusa szerint azonban sokkal szabadabban is megélhetjük a karácsonyt, ha odafigyelünk például arra, hogy konkrét igényeket fejezzünk ki a családunknak, és merjünk nemet mondani, ha kell.
Nem vagyok egy koránkelő típus és ezzel nagyon finoman fogalmaztam. Ennek ellenére szeretek minden adventben legalább egyszer elmenni egy rorátéra. Idén ma jött el ez az alkalom.