„Jaj, hagyjad, csak szerelmes!” – valószínűleg találkoztunk már ilyen és ehhez hasonló mondatokkal, melyekben pejoratív értelemben, bántóan hivatkozott valaki a szerelemre, úgy, mint egy megvetendő, bugyuta érzésre. Engem, mint hamarosan házasulandó fiatalt bánt ez a hozzáállás. Tényleg így kéne közelítenünk a szerelemhez, ami a mi tökéletes Istenünk alkotása?
szeretet
Tegnapelőtt volt az isteni irgalmasság vasárnapja. Ennek kapcsán hoztunk egy részletet a Megszabadítottál szégyenemtől című könyvünkből. #csakegygondolat az irgalom és a szeretet kapcsolatáról Sára történetén keresztül.
Mindannyian keressük a boldogságot, de rossz helyeken, rossz módon kutatva sokszor nem leljük. Hol találhatunk rá mégis? Talán azon lenne érdemes elgondolkodnunk, hogy milyen korábbi helyzetekben éreztük igazán boldognak magunkat. Bagdy Emőke a Kossuth Rádió reggeli adásában beszélt a témáról ma, a boldogság világnapján.
Ki ne hallott volna már Gary Chapman világhírű íróról, az öt szeretetnyelv koncepciójának megalkotójáról? A 85 éves amerikai párkapcsolati szakértő és baptista lelkipásztor emberek millióinak segített már tanácsadó könyveivel. Vele nyílt lehetőségünk a beszélgetésre, melynek során természetesen a szeretetnyelvek is előkerültek, de sok más téma, így például a válás, az újrakezdés, a harag kezelése, és a jó házasság alapjai is.
Vágyunk arra, hogy találkozzunk Istennel, ám előfordul, hogy hiába keressük, nem találjuk. Talán a szívünk nincs a helyén, vagy, ahogy Papp Miklós fogalmazott, bele akarjuk préselni a Mindenhatót a magunk diktálta látószögbe. Jézus azonban ígéretet tett arra, hogy a tiszta szívűek meglátják az Istent. Most a görögkatolikus atyának a 2023-as Hétről hétre kreatív naptárunkban megjelent írását osztjuk meg Veletek!
„Most nem teszek semmit sem, csak engedem, hogy szeressen az Isten” – neked hogy megy a semmittevés? Tudsz úgy Isten jelenléteben lenni, hogy nem teszel semmit sem, csak engeded, hogy szeressen?
Mikor leszek készen a szeretetre? Mikor fogok tudni továbblendülni életem egy nehézségén? Minek kell beteljesülnie, hogy végre elégedett legyek az életemmel? Vagy nem várakoznom kéne a különleges pillanatra?
„Tiszteld apádat és anyádat!” – hallottuk a hittanórákon a parancsolatot, azzal a kiegészítéssel, hogy engedelmeskedjünk szüleinknek. De vajon huszonéves felnőttként hogyan viszonyuljunk szüleinkhez? Milyen kötelezettségeink vannak feléjük?
Ki lesz az, aki változást hoz? Ki lesz az, aki mer lépni? Kire várjak? Vagy inkább Isten gondviselésére bízva magam, merjek az ismeretlenbe lépni és forradalmat csinálni? Gondolatok az elhívásunk és nemzeti ünnepünk kapcsán.
A pápa a június 22. és 26. között megrendezett Családok Világtalálkozóján üzent a házaspároknak, hangsúlyozva, hogy a házasság egy lendületes, kiszámíthatatlan és csodálatos utazás – akárcsak az Istennel való élet. A szülők számára kiemelte, hogy ahogy Isten nem aggodalmaskodó és túlféltő, úgy ők se védjék meg gyermekeiket a legkisebb nehézségektől, szenvedésektől. Ferenc pápa beszédét a katolikus.ma oldalról szemlézzük.