A vajdasági Szabadkán született, élt Itáliában, Münchenben és Londonban is, de otthonra lelt Budapesten, ahol majd egy évtizeden át volt a város és az ország egyik leglátogatottabb és legtöbb fiatalt vonzó templomának igazgatója. A Pest Palotanegyedében található jezsuita szigetről, vagy miként szintén ismeretes, a „Kis Vatikánból” most a tengerentúli Torontóba készül. Ez lesz a Jézus Társasági atya következő szolgálati helye, aki nem csak templomigazgatóként, de plébánosként, A Szív újság főszerkesztőjeként, a Fáber Péter Rendház elöljárójaként és még ki tudja, hányféle szerepben búcsúzik. Hogyan fogadta a döntést, milyen új távlatokat, feladatokat lát most maga előtt? Mit lesz a legnehezebb itt hagyni a Mária utca pezsgő közösségi életéből? Ezekről is kérdeztem Horváth Árpád jezsuita atyát.
777 PODCAST
Nemrégiben szerkesztőségünk két tagját, Annát és Ágit is eljegyezték, így az ÚTON podcast legutóbbi adásának témája nem is lehetett volna más, mint a jegyesség és a házasságra való készület. Honnan tudták, hogy a vőlegényük az, akivel szeretnék leélni az életüket? Milyen vágyaik és elvárásaik vannak a házasságra nézve? Félnek-e a házasság utáni szextől? Sok-sok izgalmas kérdést tettetek fel Instagramon, amelyek nem maradtak tartalmas és izgalmas válaszok nélkül!
Párkapcsolatban hogyan érdemes a másik szüleihez viszonyulni? Mit érdemes tenni, ha az egyik fél nem igazán kedveli a másik szüleit? Mit lehezt kezdeni azzal, ha egy komoly párkapcsolatban az egyik fél katolikus, a másik pedig református? Ezekre a kérdésekre is válaszolt Kozma-Vízkeleti Dániel pár-és családterapeuta a Válaszkeresők podcast legújabb adásában.
Mi lehet az oka, hogy egyre több fiatal keresztény pár dönt a válás mellett? Mikor “elfogadható” a válás – ha egyáltalán van ilyen helyzet? Kozma-Vízkeleti Dániel család-pszichoterapeuta a Válaszkeresők podcast legújabb adásában ezekre a kérdésekre is válaszol!
Tamásné Bese Nóra a Bethesda Gyermekkórház társadalmi kapcsolatokért és kommunikációért felelős igazgatója. Öt gyermek édesanyja, négy diplomával – hamarosan ez a szám is ötre nő. Őszinte beszélgetés a megküzdött hitről, fiatalon köttetett házasságról, egy kórház kommunikációjáról, a hit szerepéről a gyógyulásban, megható és szomorú pillanatok feldolgozásáról – és a határok feszegetéséről. Riporter: Martí Zoltán.
Milyen lépéseket tudunk tenni, hogy a szüleinkről leváljunk? Bizonyos kor felett mennyire érdemes leadni az igényekből a párkeresésben? Mi a teendő, ha az anyagi dolgokról teljesen eltérő módon gondolkodunk a párommal? Ezekre és más izgalmas kérdésekre keressük a választ Kozma-Vízkeleti Dániel család- és párterapeuta, klinikai szakpszichológussal. Az adásokat ti alakítjátok: te is kérdezhetsz a YouTube-videónk alatt kommentben!
Mit mond a kereszténység az eutanáziáról? Van-e a szenvedésnek értéke? És ha a szenvedő fél nem hisz a túlvilágban? Mit mondana egy pap Karsai Dánielnek? Erről beszélgettünk Tokodi László domonkos szerzetessel.
Milyen magyarként Erdélybe születni – és milyen erdélyiként Magyarországon felnőni? Miért bűvölte el egy pincér, amelynek hatására a vendéglátás iránt kezdett érdeklődni? Hogyan tért meg – és hogyan változott meg? No és egy nagyon fontos kérdés: milyen a jó ketchup? A Veletek vagyok podcast legújabb adásában Vass Pállal, a Balatonszárszói SDG Konferencia Központ ügyvezető-intézményvezetőjével beszélgetett Martí Zoltán.
Hogyan lehet meggyógyulni a perfekcionizmusból és az embereknek való megfelelési kényszerből? Milyen nehézségeket okozhatnak ezek az életünkben? Egyáltalán, honnan ered bennünk a tökéletességre való törekvés? Ezekről a kérdésekről beszélgetett az ÚTON podcast legújabb adásában Fekete Ági és Szilágyi Anna, akinek a saját példája mutatja, hogy lehetséges szabaddá és önazonossá válni, és megtanulni, hogy teljesítmények nélkül is szerethetők vagyunk.
Gyermekkori erőszak, LMBTQ-tréning, rózsaszín köd nélküli házasság – többek között ezekről beszélt Kozma-Vízkeleti Dániel család- és párterapeuta, klinikai szakpszichológus a Válaszkeresők legújabb adásában. A kérdéseket ismét Tőletek, a 777 olvasóitól kaptuk.