Milyen tényezők gátolhatják a leválást, és milyen következményei lehetnek a mindennapjainkra vagy akár a párkapcsolatunkra nézve, ha túl nagy befolyással vannak ránk a szüleink? Honnan tudhatjuk, hogy még nem váltunk le teljesen? Létezik erre egy skála? Ezekről és más izgalmas kérdésekről beszélgetett Szilágyi Anna és Fekete Ági a 777 Úton podcastrovatának legújabb adásában, személyes történeteket is megosztva.
szülők
„Tiszteld apádat és anyádat!” – hallottuk a hittanórákon a parancsolatot, azzal a kiegészítéssel, hogy engedelmeskedjünk szüleinknek. De vajon huszonéves felnőttként hogyan viszonyuljunk szüleinkhez? Milyen kötelezettségeink vannak feléjük?
A Hang nélkül című alkotás, bár a horrorfilmekhez sorolják, sokkal inkább egy rendkívül megindító családi drámának nevezhető, apokaliptikus fűszerezéssel. Tanulságait pedig talán mindannyiunknak szem előtt kellene tartania.
“A gyermek biztonságérzetéhez nemcsak arra van szükség, hogy a szülei szeressék őt, hanem arra is, hogy szeressék egymást…” Dr. Pálhegyi Ferenc írásából közlünk részleteket.
Köztudott Böjte Csaba testvérről, hogy életét a gyermekeknek szenteli. Életével, tetteivel, szervezkedésével gyermekek százainak, ezreinek nyújt óriási segítséget nem csak anyagilag, hanem lelkileg is. Legújabb kezdeményezése egy zarándoklat, amely a napokban indul a gyermekáldásért, szülőkért, gyermekekért. Ennek az útnak a része, hogy Csaba testvér és a zarándokok levélben kérik Ferenc pápát: legyen június 1-je a Gyermek Jézus napja. A nemzetközi eseményről a Bonum TV is hírt adott.
Amikor valaki megházasodik, hirtelen házastársa rokonaival is kapcsolatba kerül: feltűnik a színen az anyós, az após, a sógor, sógornő; és lássuk be, valószínűleg nem véletlenül születik megannyi anyós-vicc, hiszen a legtöbb esetben ezek az új kapcsolatok nem könnyűek, tele vannak konfliktus(forrás)okkal. Gary Chapman ebben a könyvében tömören, gyakorlatiasan mesél arról, hogy hogyan lehet sokat javítani a saját szüleinkkel és a házastárs családtagjaival való viszonyon.