Ezekben a hetekben sokan küzdenek szorongással: a bezártság érzete és/vagy a kiszámíthatatlan jövő sems egyszerűsít a helyzeten, így elhoztuk nektek a Relevant Magazine cikkét, amely hat bátorító pontot tartalmaz!

Ezekben a hetekben sokan küzdenek szorongással: a bezártság érzete és/vagy a kiszámíthatatlan jövő sems egyszerűsít a helyzeten, így elhoztuk nektek a Relevant Magazine cikkét, amely hat bátorító pontot tartalmaz!

Magyarországon is rengetegen fejezik ki hálájukat ezekben a nehéz időkben különböző módokon az értünk dolgozókért. A koronavírus-járvány sok mindenre felhívja a figyelmünket. Bobek Tamás atya, tiszakécskei plébános ezeket szedte össze, továbbá kiemelte, hogy nagyon fontos életterünk tisztán tartása, de emellett nem feledkezhetünk meg a belső dolgainkról, az Isten felé fordulásról sem. Ez az írás a Kécskei Újság március 25-i számában jelent meg, amelyet most teljes terjedelmében közlünk.

A szexualitás volt a témája a „Szólj Be a Papnak!” legújabb beszélgetésének, amelyen ezúttal nem volt közönség: a kecskeméti eseményen – amelyet a Bonum Televízió közvetített – katolikus, evangélikus, baptista pünkösdi felekezetek mellett egy rabbi is részt vett. Szemlénkben Hulej Enikő evangélikus, Szerdi Szilárd pünkösdi és Mike Sámuel baptista lelkész véleményét olvashatjátok a szexualitás, illetve a pornó témájában, de a cikkünk alján a kétórás beszélgetést is megnézheted.

Megrendítő tettet hajtott végre az olasz Casnigo esperese, Giuseppe atya, aki a plébániai hívek által vásárolt lélegeztetőgépet visszautasította, hogy egy fiatalabb beteg kaphassa meg. Tanúságtétele példa lehet számunkra is ezekben a nehéz napokban.

Megrázó tudósítást közölt a Deutschze Zeitung online kiadása az olasz Nembro kisvárosából, ahol már kilencven (!) áldozata van a koronavírusnak. Ötből négy pap kapta el a fertőzést, meghalt a szülésznő, a városban pedig már a harangok sem szólnak a temetéseken, mert kimondhatatlan fájdalmat okoz a település lakóinak.

Nagyböjti elcsendesedésre hív minket Böjte Csaba testvér közösségi oldalán. Rengeteg kérdés merülhet fel bennünk az idei nagyböjtben, amely ezúttal nem a megszokott mederben zajlik, hiszen például ez az első olyan vasárnap, amikor nem ünnepelhetjük az Úr napját az Ő házában. Így különösen is jó, ha az ember lelke az ehhez hasonló elmélkedésekkel töltődhet. Csaba testvér gondolatait osztjuk meg változtatás nélkül.

Mára egyértelművé vált, hogy a COVID-19 egy nagyon komoly globális méretű járvány és minden szükséges óvintézkedést meg kell tennünk, hogy lelassítsuk a terjedését. Mégis, C. S. Lewis, a Narnia könyvsorozat szerzője – 72 évvel ezelőtt írt – szavai jelentőségteljesen csengenek ma is.

Bár a koronavírus-járvány miatt a tokiói olimpia rendezése is veszélybe került, tehetünk róla, hogy idén ne maradjunk ötkarikás játékok nélkül. Placid atya beszámolóiból tudjuk, hogy a Gulagon örömolimpiát rendeztek a rabok. Használjuk ki ezeket a napokat és családjainkkal, barátainkkal versenyezve, gyűjtsük össze a napi örömeinket!
