A mai időjárás eléggé ködös volt, és lehet, nem csak én érzem úgy, hogy a közeljövő is kicsit „ködös” a sok bizonytalanság miatt. De vajon mi vár ránk a köd mögött?

A mai időjárás eléggé ködös volt, és lehet, nem csak én érzem úgy, hogy a közeljövő is kicsit „ködös” a sok bizonytalanság miatt. De vajon mi vár ránk a köd mögött?

Ez az év, ez az advent, ez a karácsony más lesz, mint a többi.

Kettőskereszt néven új rovatot indítunk a 777 podcast-csatornáján, ahol hetente közéleti, társadalmi és magánéleti kérdésekről beszélget Martí Zoltán Bese Gergő római katolikus pappal és Bedekovics Péter református lelkésszel. Az első témánk igen aktuális, hiszen az elmúlt hetekben az abortusz kérdése újra a középpontba került!

„A Baba Suttogó”, „Intenzíves nagypapa” vagy csak egyszerűen „David nagypapa”. Ezeken a beceneveken ismerték David Deutchmant, aki 14 éven keresztül minden kedden és csütörtökön egy atlantai kórházban beteg és koraszülött gyermekek között önkénteskedett. A szolgálatkész nagypapa 86 éves korában hunyt el, de tettével példaértékű lehet mindannyiunk számára.

Idén ötödik alkalommal segítjük a Csak Egyet Szolgálathoz tartozó családok karácsonyát, ezúttal a Metropolita Egyesülettel összefogva az ózdi gyermekeket is megajándékozhatjuk.

A 777 PODCAST legújabb adásának vendége Fridvalszki Gréta énekes, dalszerző, aki nemcsak éneklés közben, hanem az egész életével hirdeti, hogy csodálatos dolog Istennel járni. Beszélgettünk vele a nehéz körülmények közepette való bizalomról, egy 40 napos missziós útról, arról, hogy mi ad neki ihletet, valamint hallhattok három remek dalrészletet is az új albumáról.

Az önsajnálat egy bizonyos pontig egészséges, mert önmagunk megértését jelenti, azután viszont veszélyes dagonyázássá válhat – mondta Tapolyai Emőke keresztény pszichológus, a 777 OFFLINE korábbi vendége egy rövid videójában. Vajon képesek vagyunk befolyásolni, hogy meddig szenvedünk?

,,Nem tudom, te hogy vagy vele, de egy olyan időszakban élünk, ahol a magány óriási erővel tudja leteperni az embert. Biztos, hogy szerepet játszik az időjárás, hogy korán sötétedik és nyilván az a tudat sem segít, hogy este 8 után nem lehet sehova menni. Ahogy ráfordulunk az év végére, számomra elég nagy kihívás ellenállni annak, hogy a magány teljesen maga alá temessen”. Az Arrivera blog egy nemrég megjelent, remek írását szemlézzük.
