A tökéletes filmet keresed a következő otthon töltött randi estétekre? Íme három film, melyek a házas- és családi élet szépségéit és küzdelmeit mutatják be!
film
“Ez a film olyan sokszínű érzelmi amplitúdón mozog, hogy számomra a nagybetűs Életet mutatja be.” Rácz Hajnalka különleges filmajánlóját osztjuk meg Veletek, melyben nem a cselekményt, sokkal inkább a film okozta hatást mutatja be.
Mit nyerünk azzal, ha életünkben kikerülhetnénk a szerencsétlenkedést, a kísérletezést, és így tökéletes pillanatokat gyárthatnánk magunknak? És vajon mit veszíthetünk? Mire tanítanak bennünket a fájdalmak és saját mulasztásaink? Van-e helye ezeknek az életünkben? Egyik olvasónk, Thaly Tünde az alábbi kérdéseken gondolkodott el az 57 másodperc c. film hatására.
Bár nem olyan egyszerű, mégis találhatunk olyan filmeket, amelyek egészséges, jól működő házasságokat mutatnak be. Íme 4 olyan film, melyek példát állítanak elénk, erőt, inspirációt, bátorságot és reményt adhatnak a házasságra nézve!
A Jézusról és tanítványairól szóló népszerű keresztény tévésorozat, a The Chosen negyedik évadának forgatása folytatódhat, miután a szakszervezet felmentést adott a produkciónak a nagy hollywoodi stúdiók elleni sztrájk alól.
Hajnal Gergely komolyan vette Jézus szavait; „amit a legkisebb testvéreim közül eggyel is tettetek, velem tettétek”. Évek óta bejár a börtönbe, meghallgatással, figyelemmel fordul a rabok felé, beszélget velük Istenről, hitről, reményről. Szolgálata és hivatása összefonódott, mivel nemrégiben készült el rendezésében a Szabadító című film, mely egy volt elítélt útkeresését mutatja be. Gergely a 777-nek mesélt a fogvatartottakkal szerzett tapasztalatairól, az újrakezdés fontosságáról és filmes missziójáról.
Nemrégiben jelent meg az Úton – Hét nap a magyar Caminón című ismeretterjesztő road movie. A filmben három főszereplő hétnapos zarándoklatát követhetjük végig Magyarország festői tájain a Szent Jakab zarándokúton, és a zarándokok élményein keresztül megismerhetjük a tájat, az épületeket, a zarándoklét kihívásait, és bepillantást nyerünk az élettel, kitartással, hittel kapcsolatos gondolataikba. A film egyik szereplőjével, Farkas Pálmával és a rendezővel, Boegi Mátéval beszélgettünk.
A Ne nézz fel! (Don’t look up) új netflixes filmről valószínűleg már mindannyian hallottunk. Sok kritika és ajánló született már a kasszasikerről; én most elsősorban nem filmes szempontok alapján elemezném, hanem azokat a gondolatokot, társadalmi folyamatokot szeretném kiemelni, amelyekre a film rávilágított -mindezeket a hit és a kereszténység értelmezési keretébe helyezve. Vigyázat, spoiler-veszély!
2021 augusztusában megjelent egy Netflixes film, a Pray away (Istennel a vágy ellen), ami egy olyan keresztény szervezetet mutat be, melynek célja a homoszexuális irányultság megváltoztatása. A filmben a közösség több korábbi vezetője is vall arról, hogy az azonos neműek iránt érzett vágyuk valójában sosem múlt el, és hogy ma már bánják, hogy népszerűsítették azt a gondolatot, miszerint a szexuális irányultság megváltoztatható. Mit gondoljunk keresztényként erről a filmről, illetve a hasonló terápiákról? A Shoeshine interjút készített egy névtelenséget kérő pszichológussal, aki beszélt a film pozitívumairól és hiányosságairól, a terápiás lehetőségekről és korlátokról, valamint az Egyház és a keresztények feladatáról. Az interjú legérdekesebb kérdéseit és válaszait szemlézzük.
Hosszas várakozás előzi meg a nagysikerű Passió film folytatását. Az alkotás „A feltámadás” címet fogja kapni és Jézus szerepét ezúttal is Jim Caviezel fogja alakítani.