Minden szempontból példaértékű és megható módon ünnepelték régi hagyományukat a székelyek: a csíkszeredai ételszentelés képei bejárták a román sajtót is, ahol kifejezetten elismerően reagáltak. Az eseményről készült fotók a román egészségügyi miniszterhez is eljutottak, aki vasárnapi sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott, hogy meghatódva nézte a képeket.












