Imára hívja a keresztény közösséget a világszerte ismert, keresztényüldözéssel foglalkozó szervezet – adta hírül a Christian Today.

Imára hívja a keresztény közösséget a világszerte ismert, keresztényüldözéssel foglalkozó szervezet – adta hírül a Christian Today.
Az elmúlt hónapokban a kínai állam folyamatosan távolított el kereszteket olyan templomokról, melyek egyébként az állam által jóváhagyott gyülekezetekhez tartoztak. Kínában egyre aggasztóbb méreteket ölt a vallásüldözés.
A kínai Sanhszi tartományban a kormányzati hatóságok elrendelték, hogy mindenki, aki állami támogatásban részesül – például szociális segélyben – köteles lecserélni a lakásában található hitét jelképező tárgyakat, képeket – beleértve a Jézusról készült képeket – a kommunista vezetők portréira, Mao Ce-tung és Hszi Csin-ping elnök képeire – írja a CNA.
A nicaraguai fővárosban pénteken súlyos tűz ütött ki a katedrálisban, ami megrongált egy ősi feszületet. Leopoldo Brenes bíboros szerint terrortámadás történt. A nicaraguai katolikus közösség megsebezve érzi magát – írja a Vatikáni Rádió.
Egyre több iráni keresztény érkezik Európába. Általában nem kérkednek hitükkel, bizalmatlanok. Attól félnek, hogy az iszlám titkosrendőrség Irán határain túl is megfigyelheti őket. Erre mutatott rá Jean-Marie Humeau atya, aki iráni keresztényekről gondoskodik Franciaországban. A Vatikáni Rádiónak adott nyilatkozatát több lengyel oldal is szemlézte, írásunk a GOSC cikkén alapul.
A mai nappal megkezdte működését a 777 Közösség Egyesület által gondozott S4C.news tematikus híroldal, amely a keresztényüldözés jelenségét és az üldözött keresztények megsegítésének formáit mutatja be. Az oldal angol és magyar nyelven is olvasható, cikkeiben széles nemzetközi kitekintést tesz és számos hiánypótló tartalmat szolgáltat az olvasóknak.
Az Üldözött Keresztények Megsegítéséért Felelős Helyettes Államtitkárság immáron 14. alkalommal hívta össze az érdeklődőket a Pázmány Péter Katolikus Egyetem impozáns dísztermébe, hogy meghallgassuk azon egyházi és világi hívők beszámolóit, akik a világ olyan pontjáról érkeztek, ahol üldözést szenvednek hitük gyakorlása, megvallása miatt.
A múlt héten lépett életbe az a szabályozás, miszerint a kínai kormány törvény alapján tiltotta be a Biblia online történő forgalmazását.
Napjainkban rendszeres téma a keresztényüldözés. Beszélünk a közel- és távol-keleti keresztények megpróbáltatásairól, a kegyetlen gyilkosságokról, terrortámadásokról és a templomrombolásokról. Azonban kevés szó esik a mindennapok üldöztetéseiről, melynek mi is ki vagyunk téve, itt Magyarországon, itt Európában, ma 2018-ban. Nem az oroszlánok és a máglya fenyeget bennünket, hanem a társadalmi megvetés, kiközösítés, megaláztatás, viszálykodás, meg nem értettség. A lelkiismeretünk azonban állandóan kiabál bennünk, hogy nem választhatjuk a könnyebbik utat!
Tom Uzhunnalil, szalézi szerzetes, jemeni fogsága és kiszabadulása után visszatér Indiába. A Fülöp-szigeteken pedig a dzsihadisták által elrabolt Teresito Soganub atya ismét aktív szolgálatra jelentkezik.