Imára hívja a keresztény közösséget a világszerte ismert, keresztényüldözéssel foglalkozó szervezet – adta hírül a Christian Today.
keresztényüldözés
Az elmúlt hónapokban a kínai állam folyamatosan távolított el kereszteket olyan templomokról, melyek egyébként az állam által jóváhagyott gyülekezetekhez tartoztak. Kínában egyre aggasztóbb méreteket ölt a vallásüldözés.
A kínai Sanhszi tartományban a kormányzati hatóságok elrendelték, hogy mindenki, aki állami támogatásban részesül – például szociális segélyben – köteles lecserélni a lakásában található hitét jelképező tárgyakat, képeket – beleértve a Jézusról készült képeket – a kommunista vezetők portréira, Mao Ce-tung és Hszi Csin-ping elnök képeire – írja a CNA.
A nicaraguai fővárosban pénteken súlyos tűz ütött ki a katedrálisban, ami megrongált egy ősi feszületet. Leopoldo Brenes bíboros szerint terrortámadás történt. A nicaraguai katolikus közösség megsebezve érzi magát – írja a Vatikáni Rádió.
Egyre több iráni keresztény érkezik Európába. Általában nem kérkednek hitükkel, bizalmatlanok. Attól félnek, hogy az iszlám titkosrendőrség Irán határain túl is megfigyelheti őket. Erre mutatott rá Jean-Marie Humeau atya, aki iráni keresztényekről gondoskodik Franciaországban. A Vatikáni Rádiónak adott nyilatkozatát több lengyel oldal is szemlézte, írásunk a GOSC cikkén alapul.
Nem mindenhol van olyan arany élet, mint Európában. A keresztényüldözés fontos és aktuális téma napjainkban itthon is, de messzebb még inkább. A Christian Today és a World Watch Monitor tudósítása szerint Etiópiában négy lányt zártak börtönbe a hitük miatt. A lányok 14, 15 illetve 18 évesek. Ami nálunk Magyarországon elképzelhetetlen, Etiópiában szinte magától értetődő, hiszen ők benne vannak a TOP20 országban, ahol a legnehezebb a keresztények élete.
Az üldöztetés az egyház mindennapi kenyere – mondta a pápa április 12-én, kedden a Szent Márta-ház kápolnájában tartott reggeli szentmise homíliájában.