Miért vitázunk és mit tudunk tenni, hogy ne legyen a konfliktusból veszekedés? Hogyan hozhat minket egymáshoz közelebb egy vita? Mit jelent az erőszakmentes kommunikáció? A 777 két szerkesztője, Szilágyi Anna és Fekete Ági a párkapcsolatokon belüli konfliktuskezelésről beszélgettek új podcastrovatunkban, az Úton első adásában, megosztva velünk saját tapasztalataikat.
keresztény párkapcsolat
Ismerkedés, párkapcsolat, házasság, szexualitás… témák, amelyek sosem vesztik aktualitásukat. Ezt jól mutatja az is, hogy több mint 100 kérdést tettetek fel Dr. Mihalec Gábor keresztény párterapeutának, aki a legnépszerűbbeket most meg is válaszolja!
Szakítás. Kényelmetlen téma, ráadásul keresztényként sokszor inkább arról beszélünk, milyen fontos a másik felé elfogadással és türelemmel lenni. Gyakran hangsúlyozzuk azt is, hogy egy kapcsolaton dolgozni kell és hogy valójában nem összeillésről, hanem összecsiszolódásról van szó. De mi van akkor, ha mégsem működőképes egy párkapcsolat? Lehet-e Isten akarata az, hogy szakítsunk? Egy fiatal lány tapasztalatait osztjuk meg veletek, hogy segítséget nyújtsunk azoknak, akik bizonytalansággal küzdenek párkapcsolatukban.
Keresztény körökben rengeteget halljuk, hogy ne céltalanul randizgassunk, hanem azzal a szándékkal, hogy megtaláljuk a jövendőbelinket. Ez alapvetően jó gondolat, de annyit hallottuk, hogy hajlamosak vagyunk túl tudatosan hozzáállni a randizáshoz, így nem hagyunk lehetőséget arra, hogy valóban megismerjük a másikat. Ha a komoly kérdéseket a megfelelő időben tesszük fel, akkor nem válunk görcsössé; ebben segít nekünk Tiffany Dawn keresztény Youtuber egy videója, melynek tartalmát most megosztjuk veletek!
Hol vannak a határok a mások életében való “vájkálásban”? Határhúzásról és a határok betartásáról szól vendégszerzőnk, Pócsi Ági írása.
Amikor Magyarországon megjelentek az első hírek a fertőzés terjedéséről, vőlegényemmel úgy döntöttünk, hogy a szüleink és mások érdekében nem találkozunk egy darabig. Akkor még nem gondoltuk végig rendesen, hogy mivel is állunk szemben: fél év van hátra az esküvőig és talán hónapokig nem fogjuk látni egymást.
“Kínában az elmúlt napokban enyhítettek az eddigi szigorú karanténszabályokon és ennek eredményeként az emberek tömegesen kezdik benyújtani a válási keresetet. Az is kiderült, hogy a bezártság alatt az átlagosnál jóval magasabb volt a családon belüli bántalmazás aránya” – írja Facebook-oldalán a híres párterapeuta, lelkipásztor Mihalec Gábor. Az új, feszültséggel átitatott helyzet kihívás elé állíthatja a párokat.
Keresztény egyedülállóknak saját tapasztalatokból eredő segítségek (még én is tanulom):
Minél közelebb kerülsz valakihez, annál inkább elkezded átértékelni a szexualitásról és intimitásról kialakított képedet. Azt a képet, ami körbevesz, amit a média sugároz.
Az “igazira” való várással eltöltött idő gyakran vontatott, tele van érzelmi gubancokkal, magánnyal. Pedig nem kell feltétlenül így lennie, van választásod! Leülhetsz és várhatod, hogy a szerelem találjon rád, de aktívan kutathatod is. Panaszkodhatsz, hogy magadon kívül nincs senkid, vagy elkezdhetsz részt venni eseményeken, ahol belebotolhatsz valakibe, aki hasonló érdeklődési körrel bír. Gázolhatsz derékig a szenvedésben és az önsajnálatban, vagy választhatod az örömök keresését, ha már egyszer az élet színpadján állsz.