Hamarosan kezdődik a nagyhét, amikor Jézus szenvedésére, kereszthalálára emlékezünk. Ebben a pár sorban ezzel kapcsolatban gondolkodjunk el, imádkozzunk.
Persze szenvedni nap mint nap szoktunk, így ez mindig aktuális olvasmány lehet.

Hamarosan kezdődik a nagyhét, amikor Jézus szenvedésére, kereszthalálára emlékezünk. Ebben a pár sorban ezzel kapcsolatban gondolkodjunk el, imádkozzunk.
Persze szenvedni nap mint nap szoktunk, így ez mindig aktuális olvasmány lehet.

Folytatjuk a múlt héten megkezdett sorozatunkat! Figyeld meg magad, hogy hogy állsz hozzá másokhoz a környezetedben. Kollégák, közitársak, barátok, házastárs, szülő, bárkiről lehet szó.
Legyen ez része egy nagyböjti elmélyülésnek, vagy a szürke hétköznapokban az Istenhez visszatalálásnak!

Akár rossz napod van, akár épp jól vagy, érdemes napi bátorító üzeneteket, történeteket olvasgatni, az internet tele van ilyesmivel. Biztos, hogy valami épp Neked szól, és közelebb visz Istenhez! Mutatunk egyet!

Sok különböző lelki tükör, elmélkedés, gyónásra felkészülés létezik, mi most egy hosszabbat ajánlunk nektek négy részre bontva a következő 4 hétben.
Legyen ez része egy nagyböjti elmélyülésnek, vagy a szürke hétköznapokban az Istenhez visszatalálásnak!

Mi sem hittünk a szemünknek, amikor egy kedves Olvasónk elküldte a Szegedi Római Katolikus Plébánia kiadványát, ami a böjti elmélyülésünket segíti. Testi-lelki útmutató egyben! Hasznos, ha még becsatlakoznál idén a húsvéti készületbe – és van, amit soha sem késő megtenni!

Katolikusként sokan böjtölnek a húsvét előtti 40 napban. Egyértelmű, hogy Jézussal ellentétben mi nem mehetünk ki a sivatagba ennyi időre étel és ital nélkül, viszont lemondhatunk a kedvenc ételünkről vagy tevékenységünkről, hogy modernizálva éljük meg a böjtöt.

Hamarosan itt a nagyböjt, de én már túl vagyok idén egy 40 napos böjtön. Az alábbi írásomban elmesélem az ebben megélt tapasztalataimat, és bízom benne, hogy ez számodra is lendületet ad majd a böjtöléshez.
Vigyázat! Szívet átformáló hatásai lehetnek!

Nehézséget jelent félbehagyni egy már elkezdett munkát, mert közbejött valami? Nem vagy képes átadni feladatokat másoknak, mert azt gondolod, hogy csak te tudnád jól elvégezni? Sokat hezitálsz reggel, hogy melyik a leginkább hozzád illő szett? Miután végzel valamivel, úgy érzed, csinálhattad volna jobban is? Esetleg jobb anya, jobb főnök, jobb asszisztens lehetnél? Mindig mindenben csak jobb és jobb? Semmi sem elég jó számodra, beleértve a gyermekeidet, férjedet, feleségedet, barátaidat, de az egész társadalmat is, amiben élsz…
A Catholic Links tippjei következnek, mielőtt teljesen függővé válnál a tökéletesség igényétől!
