II. János Pál pápa kétszer járt Magyarországon Szent Péter utódjaként: először 1991 augusztusában. A Népstadion rengeteg fiatallal telt meg, akikhez gyönyörű beszédet intézett a lengyel egyházfő.

II. János Pál pápa kétszer járt Magyarországon Szent Péter utódjaként: először 1991 augusztusában. A Népstadion rengeteg fiatallal telt meg, akikhez gyönyörű beszédet intézett a lengyel egyházfő.

Bár II. János Pál pápa szentté avatása szinte példa nélküli gyorsasággal zajlott, még az ő esetében is szükséges volt egy csoda a boldoggá, és egy csoda a szentté avatáshoz. Ezt a két ismert csodát idézzük fel most olvasóinknak a pápa emléknapjának (október 22.) alkalmából.

Második alkalommal rendezték meg a Management by Jesus Szimpóziumot. Kiss Ulrich jezsuita atya már tíz éve foglalkozik vállalkozókkal és cégvezetőkkel akik keresztény értékek alapján szeretnének kiteljesedni hivatásukban. A konferencián téma volt többek között a tudatos vállalkozás, a közösség fontossága, a távlatokban való gondolkozás, illetve a cégvezetés keresztény szabályai. Egykérdéses interjúnk és képes összefoglalónk következik.

Az októberi Szólj be a papnak! eseményen remek hangulatban beszélgetett egymással a református, a baptista és a katolikus lelkipásztor/pap. Az este folyamán felmerült a „Mária-kérdés” is, azaz hogy a katolikusok hogyan is viszonyulnak Jézus édesanyjához. Hodász András atya részletes választ adott, ennek leiratát ajánljuk most Nektek.

Mint bizonyára sokan tudjátok – habár az online és offline tevékenységünket is próbáljuk úgy végezni, hogy ez ne látszódjon – a 777 csapatát kizárólag önkéntesek alkotják. Olyanok, akik elsősorban egyetemisták, dolgozók, avagy papok, netán babájukkal otthon lévő édesanyák. Mindannyiunk számára a 777 blog szerkesztése és az egyéb programok szervezése egy szolgálat, amelyben szeretnénk tanúságot tenni hitünkről és másokat buzdítani, bátorítani.

Igazi mesebeli történet szereplője lett több ezer jószívű magyar: egy 14 éves autista fiú születésnapját tették felejthetetlenné, és ehhez nem volt másra szükség, csak egy képeslapra és egy nagy adag szeretetre.

A párom, a barátom, a kedvesem, a szerelmem, a ház ura, a férjem, a pasim, az uram, az életem, csatolmány… És még hosszan sorolhatnánk, hiszen csak a kreativitás szab határt annak, hogyan szólítják egymást az emberek egy párkapcsolatban. Persze nem mindegy a kapcsolat szintje, de vajon tudatosan használjuk ezeket a szavakat? Tudjuk milyen érzéseket közvetítünk a fenti szavakkal a számunkra oly’ kedves személy felé?

Néhány napja két kérdés dübörög a fejemben, amely arra késztet, hogy ne csak magamért éljek, hanem azokért is, akik annyira értékesek Isten szemében.
