Az első női országgyűlési képviselő Slachta Margit volt, őt követte Kéthly Anna. Bár nem álltak azonos ideológiai alapokon, mégis több dologban hasonlítottak, mint különböztek egymástól. Most szeptemberben jelent meg egy rövid film, amely e két nagyszerű nő életét meséli el nekünk.
történelem
Az örmény népirtás emléknapja alkalmából Kányádi Sándor gyönyörű versével tisztelgünk a vértanúk előtt.
Itt van az ősz, azonban az utolsó melengető napsugarakkal még kimozdulhatunk a szabadba, hogy feltöltődjünk a nagy hidegek előtt. Húzzunk túracipőt és kezdjünk izgalmas történelmi kalandozásokba!
Czuczor Gergely történelemtanár az egyik alapítója a 2011-ben létrehozott és a Magyar Bencés Kongregáció Pannonhalmi Főapátsága fenntartásában működő Szent Benedek Középiskolának. Édesanyja révén maga is sváb identitással rendelkezik, ezért fontos számára Budaörs múltja, katolikus hite és az őseit is jellemző Mária-tisztelet. Bese Gergő atya beszélgetett vele.
Nagy nap a mai Amerikában, hiszen a járvány miatt szűk körben, de virtuálisan nagy ünnepség keretein belül iktatják be az Egyesült Államok 46. elnökét, Joe Bident. Bár ez önmagában talán kevésbé érint minket itt Magyarországon, mégis úgy gondolom, hogy nem lehetünk közömbösek azzal kapcsolatban, hogy milyen irányba halad az USA.
A keresztszülői szerepet sajnos kevesen veszik komolyan, holott a keresztelőn Isten előtt teszünk fogadalmat arról, hogy a megkeresztelt gyermek hívő kereszténnyé növekedéséről gondoskodunk. Azt pedig még kevesebben tudjuk, hogy honnan ered ez a hagyomány.
Bizonyára sokan láttátok már azt a kedves történetet, ami Budapest legrövidebb utcájáról, a Miatyánk utcáról szól. Számunkra ez az apró történet azonban dupla jelentőséggel bír.
Fontos kezdeményezést indított útjára az irdala.hu oldala, mely a megmaradásukért küzdő nemzeti kisebbségeket segítését tűzte célul. Te is segítheted többek között a székelyeket egy aláírással.
Már több mint egymillióan nézték meg azt a kétperces kis filmet, amely nagyszerű módon emlékezik 1956 hőseire: a három éve – azaz a 60. évfordulóra készült – alkotásban a múlt és a jelen bravúros találkozását láthatjuk. Ahol a hősöket nem felejtik, ott mindig lesznek újak!
Komoly vállalkozásra szánta el magát a British Library. A világ nagy vallásainak régi kéziratait digitalizáló folyamat részeként, online elérhetővé teszi az Újszövetség legkorábbi fennmaradt példányát.