Nemrég megjelent egy interjú a WMN Magazin Youtube-csatornáján, melyben D. Tóth Kriszta egy 32 éves nővel, Horváth Viktóriával beszélgetett, aki, mivel tinédzser korától kezdve tudta, hogy soha nem szeretne gyermekeket, így néhány hónappal ezelőtt sterilizáltatta magát Szlovákiában, mivel hazánkban erre nincs lehetőség. Az ő története sok gondolatot indított el bennem, legfőképp a női méltóság kapcsán.
meddőség
Tegnapelőtt volt az isteni irgalmasság vasárnapja. Ennek kapcsán hoztunk egy részletet a Megszabadítottál szégyenemtől című könyvünkből. #csakegygondolat az irgalom és a szeretet kapcsolatáról Sára történetén keresztül.
Schaffler Orsolya személyes érintettség miatt kezdett el foglalkozni a cikluskövetéssel, így bukkant rá a későbbiekben a NaPro technológiára is, amelynek célja, hogy a cikluskövetési táblázatból kinyert információk alapján egészségügyileg rendbe tegye a pár tagjait, így természetes módon foganhasson meg az új élet. Milyen okok állhatnak a meddőség hátterében és milyen jótékony hatásai lehetnek a cikluskövetésnek? Hatásosabb-e a Katolikus Egyház által támogatott NaPro Technológia a lombik programnál? Ezekről a kérdésekről is beszélgettünk Orsival.
Az egész világ a vírus terjedésének megállításán és a védettség mihamarabbi elérésén dolgozik. A vakcinák megjelenésével találgatások, pontatlanságok, félreértések keltek szárnyra és nagyon örülök, hogy vannak olyanok, akik nem nyugszanak bele a hallott vagy olvasott véleményekbe.
Darázsfészekbe nyúlok, ebben biztos vagyok. Rengetegen nem fognak velem egyetérteni, de ezt nem is várom el. Alábbi soraimnak nem célja bárkit meggyőzni, megbélyegezni és főleg elítélni. Tökéletesen megértem azt, aki a mélyről jövő vágyaira hallgat és hosszú évek reménytelennek tűnő várakozása után a lombikprogram mellett dönt. Akkor is megértem, ha katolikus. De szeretném elmondani, hogy én miért nem választom ezt az utat. Csupa énközlés következik: az ÉN utam.
Fel lehet-e készülni arra, hogy a gyermekáldás nem automatikusan fog az ölünkbe hullani? Hogyan érdemes beszélni az életvédelemről? Ugyanakkor hol vannak mindezekben a témákban a férfiak hangjai? Bartos Lídia Lelle és Lábánné Hollai Katalin az Új nemzedék műsor vendégei voltak, ahol elképesztő mélyen és őszintén beszéltek az életvédelemről és a meddőségről.
Az Életvédő Generáció csoportjába a napokban bekerült egy hír egy meddő házaspárról, akiknek végre gyermekük születik. A biológiai szülők a pár, de a gyermeket nem a feleség hordja ki, hanem az ő édesanyja, vagyis a nagymama.
Lassan pont 2 hónapja, hogy megjelent a 777 második könyve is, a Megszabadítottál szégyenemtől, ami a meddőség témáját dolgozza fel. Ezzel nemcsak a meddő párokhoz szólva, hanem minden olyan emberhez, aki az élete valamely területén meddőséggel küzd.
Rendszeres olvasóink már találkozhattak sokszor az elmúlt időszakban a 777 történetének második könyvével, amelyet szerkesztőnk, Lábánné Hollai Katalin írt. A „Megszabadítottál szégyenemtől” c. műben a szerző őszintén meséli el saját történetét és mutatja be a Biblia és a 21. század meddő asszonyainak a küzdelmeit. Sajnos a járványhelyzet miatt a hivatalos könyvbemutatónk elmaradt, ezért online került rá sor. Ennek szemlézzük most a legjobb gondolatait.
Lábánné Hollai Katalin könyve hétfőn érkezett a nyomdából frissen, ropogósan. A könyv témája a meddőség, de nem holmi száraz szakkönyv vagy fennkölt teológiai értekezés formájában. Igazi mélységek és magasságok vannak benne, melyek csak megtapasztalásból és kemény lelki munkán keresztül születhetnek. Így ír a szerző a könyv bevezetőjében.