A mai világban szinte mindenhol találkozhatunk a klímavédelem fontosságával. De vajon mennyire vesszük komolyan úgy általánosságban? Bese Gergő atya vasárnap esti írásában ezzel kapcsolatban osztotta meg gondolatait.
környezetvédelem
Isten az egész teremtett világon jelen van, nem csak a testünk az Ő temploma, minden az Ő teremtő szeretetének csodás megnyilvánulása, bánjunk hát a természettel ennek megfelelő tisztelettel és szeretettel.
Botrányos cikk jelent meg a napokban az azonnali.hu oldalán, a tartalmáról már erőteljes címe – Miért nekem kell fizetnem azt, ha te gyereket akarsz? – is sokat elárul. A szerző írásában többek között arról értekezik, hogy a környezetvédelem és a túlnépesedés miatt el kéne gondolkozni azon, vajon “kell-e ennyi gyerek”? Az írásra bloggerünk, a többgyermekes édesanya, Kunszabó Anna reagál.
Keresztény dietetikusként Szabó Adrienn nemcsak szakmaként, hanem hivatásként is tekint az étkezéssel kapcsolatos munkájára. Mivel számára a környezetvédelem is fontos, olyan gondolkodásmódra irányítja figyelmünket, amelyben a táplálkozásunkkal a testünket és a teremtett világot is védjük.
A környezetvédelmet sok oldaláról szoktuk megközelíteni, legyen szó a műanyaghasználat visszaszorításáról vagy éppen a szén-dioxid-kibocsátásról. Böjte Csaba testvér viszont ezúttal sajátos szemszögből hívta fel a figyelmet a fenntartható örömök fontosságára, a Bihari Napló beszámolója szerint.
A nyári hőségben különböző okok miatt, de sajnos folyamatosan erdőtüzek pusztítanak az utóbbi időkben. Szibériától a Kanári-szigetekig vagy éppen Grönlandtól az Amazonas vidékéig. A közösségi médiában ezúttal a #PrayForAmazonia lett a felkapott hívószó, mégis mit szólnátok inkább a #PrayEverydayhez?
Aki régebb óta olvas bennünket, tudhatja, mennyire fontos számunkra a teremtésvédelem témaköre. Nem tudunk és nem is szabad megfeledkezni arról, hogy a Földet Isten teremtette számunkra, ő adta birtokunkba a növény- és állatvilágot, de nem azért, hogy kihasználjuk. (Ter 1.28)