„Ne győzzön le téged a rossz, hanem te győzd le a rosszat a jóval”- olvassuk a Rómaiaknak írt levélben ezt a merészen radikális tanítást. De mégis, hogyan ne adjam vissza azt a rosszat, amit mástól kaptam? Hogyan tudnék azzal jót tenni, aki engem bánt, üldöz, szenvedést okoz? Jót tenni valakivel, aki velem rosszat tett, nem egyenlő a megadással? Veressné Ady Anna és férje a kommunizmus ideje alatt szolgáltak erdélyi gyülekezetükben, sok kihívást és meghurcoltatást átélve. Az ő tanúságtételét osztjuk meg most Veletek, mely a Hétről hétre kreatív naptárunkban jelent meg.
kommunizmus
Márton Áron 42 éven át volt Erdély püspöke, a II. világháború alatt és az azt követő nehéz években az emberi jogok és a keresztényi szeretet következetes, kiegyensúlyozott, bátor képviselője volt. Az Axióma az oroszlánszívűnek nevezett püspök életéről készített izgalmas videót, ezt szemlézzük most.
Az elmúlt hónapokban a kínai állam folyamatosan távolított el kereszteket olyan templomokról, melyek egyébként az állam által jóváhagyott gyülekezetekhez tartoztak. Kínában egyre aggasztóbb méreteket ölt a vallásüldözés.
A kínai Sanhszi tartományban a kormányzati hatóságok elrendelték, hogy mindenki, aki állami támogatásban részesül – például szociális segélyben – köteles lecserélni a lakásában található hitét jelképező tárgyakat, képeket – beleértve a Jézusról készült képeket – a kommunista vezetők portréira, Mao Ce-tung és Hszi Csin-ping elnök képeire – írja a CNA.
Egy nagyon különleges életutat szeretnénk bemutatni. Richard Wurmbrand zsidó származású evangélikus lelkész végigélte a két világháborút, majd tizennégy évet töltött romániai kommunista börtönökben, ebből három évet magánzárkában hite és tiltott egyházi szolgálata miatt. Az egykor ateista férfi élete és tanúságtétele ma is megdöbbentő erővel bír.