A járvány harmadik hulláma gyakorlatilag mindenkit súlyosan érint. Van, akit azért, mert maga is a komolyan szenved a vírustól – és sajnos egyre többen vannak ilyenek a fiatalok között is. Az egészségügyi dolgozók is erejükön felül dolgoznak, sokan pedig a munkahelyük és a fizetésük kapcsán élnek meg komoly krízist. Senkinek nem egyszerű.
karantén
A hosszú karanténhetek után szerkesztőnk ma, pünkösd napján ment először élőben szentmisére. Ezzel kapcsolatos tapasztalatait és gondolatait osztja meg veletek.
Mély és elgondolkodtató írását ajánlotta figyelmünkbe Fülöp Beáta, aki arról írt, hogy mire tanította meg őt a karantén a vasárnapokkal kapcsolatban. Vajon mi tudtuk, átéreztük a vasárnap igazi lényegét, ünnepét a karantén előtt?
Napokon belül az egész ország területét feloldhatják a kijárási korlátozás alól, beleértve a fővárost is. Sokan vártak már erre, de vagyunk néhányan olyanok is, akik hiányolni fogják azokat a lehetőségeket, amiket az otthonlét nyújtott. A most megtapasztalt jó dolgokat hiszem, hogy tudatosan átmenthetjük arra az időre is, amikor visszaáll az életünk olyannak, amilyennek korábban megszoktuk.
Ahogy közeledik a nyár, egyre több fiatal pár ébred gyomorgörccsel és igyekszik megjósolni az aktuális hírek alapján, hogy augusztusban, szeptemberben lehet-e majd lagzit tartani. Kétségtelenül mérföldkő ez a nap minden pár számára, amit a lehető legtökéletesebben szeretne mindenki megélni. De kérdem én, tényleg a lagzi miatt házasodunk?
Legtöbben nehézségként élik meg a karantént, az egyedüllétet, a bezártságot. Valóban sok benne a kihívás, de vajon lehet azért élvezni is?
Lengyelországban, a COVID-19 terjedésével összefüggésben életbe lépő egészségügyi szigorítások miatt a leendő apuka nem lehetett jelen gyermeke születésénél. Ezért megható és eredeti módon messziről támogatta feleségét.
Nevetni jó, nevetni kell, főleg a bezártság, a karantén idején. Gifekben mutatjuk meg, hogyan alakul az imaélet a karantén idején. Csak nevetni ér!
Lehet elsőre a nagy leállás és #maradjotthon úgy hangzott, mintha minden lelassulna egy kicsit, azonban ez merő illúzió. A programok átkerültek az online térbe, a hirtelen ránk szakadt időnkre mindenki tanácsokkal lát el minket – tehát valahol ugyanott tartunk megint. Ez a rengeteg lehetőség pedig nemhogy örömmel, hanem szorongással tölthet el sokakat.
Végiglapoztam a 777 cikkeit, és nagyjából 15 írást találtam arról, mit együnk a koronavírus idején, hogy éljük meg a járványt, milyen hatással van a párkapcsolatainkra… Érthető, hiszen mindenkinek új kihívásokat tartogat ez a helyzet. Szóval a cikk megírása előtt végigolvastam az összeset, de mégis úgy éreztem, hogy van még mondandóm. Ígérem, igyekszem nem ismételni a korábbiakat.