Bő egy éve élünk a koronavírus árnyékában, mely hosszú évtizedek óta nem érintette ekkora tömegek mindennapjait világszerte. Nehéz a bezártság, a sok korlátozás, a türelmetlen várakozás, a rokonok és barátok elvesztése, maga a vírus és még megannyi dolog, de azt hiszem a legnehezebb ebben az időszakban félelem nélkül élni.
COVID
A járvány harmadik hulláma gyakorlatilag mindenkit súlyosan érint. Van, akit azért, mert maga is a komolyan szenved a vírustól – és sajnos egyre többen vannak ilyenek a fiatalok között is. Az egészségügyi dolgozók is erejükön felül dolgoznak, sokan pedig a munkahelyük és a fizetésük kapcsán élnek meg komoly krízist. Senkinek nem egyszerű.
Mit gondol egy keresztény orvos a koronavírus elleni oltásokról? Egyáltalán oltassam magamat vagy nem szükséges? Mi kell ahhoz, hogy véget érjen a járvány? Többek között ezekről a kérdésekről és további más érdekes témákról is beszélgettünk Dr. Bárdos Dávid sebészszakorvos-jelölttel, akinek az olvasók által küldött kérdéseket is tolmácsoltuk.
Az egész világ a vírus terjedésének megállításán és a védettség mihamarabbi elérésén dolgozik. A vakcinák megjelenésével találgatások, pontatlanságok, félreértések keltek szárnyra és nagyon örülök, hogy vannak olyanok, akik nem nyugszanak bele a hallott vagy olvasott véleményekbe.
A Dunakeszin szolgáló Balázs András atya húsz évvel ezelőtt szerzett felnőtt szakápolói képzettséget. Korábban a fővárosi Péterfy Sándor Utcai és az Uzsoki Utcai Kórházban kamatoztatta tudását, jelenleg a Honvédkórházban lát el önkéntes szakápolói feladatokat. Azonban hivatását sem hagyta hátra, lelki segítséget is nyújt a betegeknek.
Az idei ünnepek már biztosan mások lesznek, mint a megszokott. Nem csoda, ha csalódottak és üresek vagyunk. De itt van az, akit ünneplünk – Ő képes megtölteni minket élettel és reménnyel!
A járványhelyzetben is ott állnak a betegek mellett a református kórházlelkészek, bár sokszor alternatív utakat kell találniuk, hiszen a koronavírussal fertőzöttekhez csak kevés esetben jutnak be. A református.hu oldalon megjelent cikket szemlézzük.
Mindenki előtt ismert tény, hogy a koronavírus legjobban az idősekre veszélyes, akik nehezebben tudnak megbírkózni a fertőzéssel mint a fiatalabb generációk. Ez az időszak mentálisan is nehéz, hiszen a járványtól való félelem alapjában véve határozza meg a mindennapjaikat. Íme öt tipp a Rebelution blogtól arról, hogy hogyan tudsz támasza lenni az idős rokonaidnak és ismerőseidnek ebben az időszakban!
Sokan az édesanya iránti gyermeki szeretet példájaként tekintenek arra a palesztin fiatalemberre, aki Hebron városában minden este felmászott a helyi kórház emeleti ablakának párkányára, hogy láthassa a betegen fekvő édesanyját. A cselekedetére hamar felfigyeltek az emberek, sokan elismerésüket fejezték ki kitartása miatt. A történet mégsem ért véget teljesen pozitívan, mivel koronavírusban szenvedő édesanyja életét nem tudták már megmenteni az orvosok.
Lassan magához tér Európa a koronavírus-járvány után, amelynek gazdasági következményei még beláthatatlanok. A legkiszolgáltottabb helyzetben a boltok és vendéglátóipari helyek vannak, éppen ezért kulcsfontosságú lesz, hogy az emberek támogassák a helyi termelőket és termékeiket. A Crux római riportja segít nekünk is ráeszmélnünk arra, hogy mennyire fontos lesz a magyar termelők melletti szolidaritás.