„Boldogok a békességszerzők, mert őket Isten fiainak fogják hívni” – olvassuk a Szentírásban a Nyolc Boldogság egyikét. De hogyan tudjuk ezt megvalósítani a hétköznapjainkban? Egy szerzetes Youtuber remek példákat hoz nekünk.
béke
Ki lesz az, aki változást hoz? Ki lesz az, aki mer lépni? Kire várjak? Vagy inkább Isten gondviselésére bízva magam, merjek az ismeretlenbe lépni és forradalmat csinálni? Gondolatok az elhívásunk és nemzeti ünnepünk kapcsán.
Mi is a béke valójában? Saját, ,,hétköznapokon viselt” szemüvegünkön keresztül tekinthetünk rá, és úgy jellemezhetjük mint nyugalmat, csendet és elégedettséget, vagy nézhetjük bibliai szemszögből is, és felfedezhetjük az igazi békét, amelyet Isten kínál.
„A játszótársam, mondd, akarsz-e lenni,
Akarsz-e mindig, mindig játszani,”
A mai napon imádkozzunk azért, hogy lelkünk visszatalálhasson Istenhez és az Ő békéjéhez, mely megnyugtathat bennünket ezekben a nehéz időkben, és segíthet, hogy félelmünket megszüntesse és Benne bízva békésen élhessük életünket!
Miközben a világ szeme Ukrajna és az ország határánál zajló háború felé fordul, az első és legjobb, amit tehetünk az az, hogy Istent kérjük imádságban, hogy béke legyen a világban.
Íme tizenkét egysoros, ismeretlen szerzőtől, amelyek hol elgondolkodtatnak, hol megnevettetnek, hol szívet melengetnek. A katolikus Shalom Közösség által megosztott gondolatcsokrot szemlézzük.
Assisi Szent Ferenc imádsága nem hiába olyan közismert. Gyönyörű, alázatos kérés ez Isten felé, az engedelmes hívő ember szavai, aki minden mások javára szeretne tenni. Vajon mi kértük ezt már Istentől?
Biztos sokan ismeritek ezt a kis történetet, de így karácsony előtt az adventi időszak végén különösen is aktuális a mondanivalója.
Csodaszép verset kapott a 777 elektronikus postaládájába: olvasónkat a franciaországi Taizé ihlette meg, ahol minden évben találkozót is rendeznek több tízezer keresztény résztvevővel, a világ minden tájáról. Ahogy a vers is rámutat: Isten valóban mindenhol jelen van, ha van szemünk észrevenni! “Belül fölfedezed/ Tündökölve,/ Kívül észreveszed/ Tükröződve”.