Ki ne ismerné „A kis herceg” történetét. Antoine de Saint-Exupéry klasszikus regénye mind a mai napig fontos üzeneteket tartogat számunkra. Andrew Petiprin, a cikk szerzője öt bátorító dologra hívja fel a figyelmet, amelyre a koronavírus-járvány alatt „A kis herceg” megtaníthat minket.
üzenet
Az USA keresztény lakosságának kétharmada egyetért abban, hogy a COVID-19 Isten üzenete. Az amerikai keresztények nagy része úgy véli, hogy a világjárvány által Isten azt üzeni az emberiségnek, hogy itt az ideje a változásnak.
Levelet kapni jó dolog. Régen, amikor még nem volt mobil, se vezetékes telefon, az emberek meglátogatták egymást, ha el akartak újságolni valamit. Ha távol laktak, akkor pedig levelet küldtek, papíron.
Részletek „A mennyország klassz hely lenne, ha nem kéne előbb szívrohamot kapni – Gyermekgondolatok Istenről és a mennyországról” című könyvből.
„Megdöbbentek, és csodálkozva mondták: Íme, akik beszélnek, nem valamennyien Galileából valók-e? Akkor hogyan hallhatja őket mindegyikünk a maga anyanyelvén?” (ApCsel 2,7-8.) Az alábbiakban az Egyházak Világtanácsa elnökeinek pünkösdi üzenetét olvashatják, melynek fordítása az evangélikus.hu oldalon jelent meg.
Gyermekeink, unokáink világról alkotott elképzelése, véleménye gyakran csal mosolyt arcunkra. Megdöbbentően okos és logikus gondolataikra, zavarba ejtő felvetéseikre a legtöbbször a szülőktől, nagyszülőktől várnak magyarázatot és mi jobbára széttárt karral állunk, valami furcsa belső sugallatra várva: „erre most mit mondjunk?”. A szülők helyett most a kisgyerekek Istentől szeretnének kérdéseikre választ kapni, nézzük, mire is kíváncsiak…