Az olimpián sok sportoló milliók előtt tett tanúságot Krisztusba vetett hitéről. Azonban nem csak ilyen különleges helyzetekben lehet megvallani hitünket; a hétköznapi tanúságtételek épp úgy értékesek, erről szól Kissné Berta Rita írása.
olimpia
Egy véleménycikk arról, miért sokkal jobb örülni a magyarok sikereinek, mint kritizálni; miért jobb cselekedni, mint kanapéhuszárnak lenni; és arról, miért jó magyarnak lenni. Itt és most.
Mi is hírt adtunk hétfőn az olimpia felháborodást keltő megnyitóünnepségéről, és az arra érkezett különféle reakciókról. Most az amerikai Chris Alar atya július 28-i, vasárnapi prédikációját szemlézzük, melyben beszél az istenkáromlás bűnének súlyosságáról, és hitünk védelmének fontosságáról. A szentbeszédét azóta már több mint egymillióan látták.
Négyórás megnyitóünnepséggel vette kezdetét Párizsban július 26-án, pénteken a XXXIII. nyári olimpiai játékok, melynek több jelenete sokakból heves reakciókat váltott ki, különösen is az, melynél többek között drag queenek (nőnek öltözött férfiak) és transzneműek Leonardo Da Vinci Az utolsó vacsora c. festményét jelenítették meg. Bár vannak, akik a jelenetet nem az utolsó vacsora ábrázolásaként értelmezik, sokak szerint az olimpia megnyitójának művészeti vezetői szándékosan űztek gúnyt Jézusból és a keresztényekből. A megbotránkozást kiváltó jelenetre rengeteg reakció érkezett egyházi személyek, cégek és maga az olimpia szervezőinek részéről is, akik bocsánatot kértek – ezzel azonban nem ült le a felháborodás és a feszültség.
Kiderült, hogy mi lett az elvett sportorvosi engedély sorsa Bőhm Csaba pályafutásában. A fiatal öttusázó a „Mi az én utam?” c. sorozatunk legutóbbi részében a teljes odaadás megtapasztalásáról mesélt!
Egy különleges edző-tanítvány kapcsolatba pillantottunk bele a „Mi az én utam?” c. videósorozatunk legutóbbi részében. Az Európa-bajnoki bronzérmes öttusázó, Bőhm Csaba mellett nevelőedzője, Geleta Károly is mesélt a kezdetekről.
Ma véget ért a tokiói olimpia, amelyen számtalan szép sikerrel örvendeztettek meg minket a magyar sportolók. A rengeteg érmen túl jó volt látni a szép helyezéseket is, amelyeknek, én úgy látom, hogy itthon is megtanultunk örülni.
Manapság talán az olimpia kapcsán mindenkinek a minél jobb eredmények hajszolása jut eszébe. Az igazi olimpiai eszme, a fair play szelleme pedig talán kevesebb figyelmet kap. Pedig szerencsére még mindig akadnak olyan pillanatok, amelyek erre emlékeztetnek minket.
Elképesztő az a kettős mérce, amellyel a világ fordul az emberek felé. Élj szabadon, sőt szabadosan, de ha valaki mégis belemegy ebbe, az egy utolsó prostituált vagy nőcsábász – a média szerint. Itt lenne az idő, hogy döntsünk: a tisztaságot vagy a szennyet választjuk.
Kevin Cordón, olimpikon tollaslabdázó történelmet írhat Tokióban, ugyanis közel került ahhoz, hogy addig soha nem látott érmet vigyen haza Guatemalába. A története mégis azért érdekes, mert szokatlan körülmények között készült az ötkarikás játékokra.