Az első női országgyűlési képviselő Slachta Margit volt, őt követte Kéthly Anna. Bár nem álltak azonos ideológiai alapokon, mégis több dologban hasonlítottak, mint különböztek egymástól. Most szeptemberben jelent meg egy rövid film, amely e két nagyszerű nő életét meséli el nekünk.
filmajánló
A tökéletes filmet keresed a következő otthon töltött randi estétekre? Íme három film, melyek a házas- és családi élet szépségéit és küzdelmeit mutatják be!
“Ez a film olyan sokszínű érzelmi amplitúdón mozog, hogy számomra a nagybetűs Életet mutatja be.” Rácz Hajnalka különleges filmajánlóját osztjuk meg Veletek, melyben nem a cselekményt, sokkal inkább a film okozta hatást mutatja be.
Mit nyerünk azzal, ha életünkben kikerülhetnénk a szerencsétlenkedést, a kísérletezést, és így tökéletes pillanatokat gyárthatnánk magunknak? És vajon mit veszíthetünk? Mire tanítanak bennünket a fájdalmak és saját mulasztásaink? Van-e helye ezeknek az életünkben? Egyik olvasónk, Thaly Tünde az alábbi kérdéseken gondolkodott el az 57 másodperc c. film hatására.
Az elmúlt évek legizgalmasabb filmje számomra a Mesterjátszma. Olyan alkotás, amely magába ránt, elgondolkodtat, mélységet ad – és nem csak addig tart bennünk, amíg meg nem jelenik a stáblista. Egy meghurcolt pap karakterén keresztül ráadásul a hitünkkel kapcsolatban is elgondolkodtat és felráz.
Hajnal Gergely komolyan vette Jézus szavait; „amit a legkisebb testvéreim közül eggyel is tettetek, velem tettétek”. Évek óta bejár a börtönbe, meghallgatással, figyelemmel fordul a rabok felé, beszélget velük Istenről, hitről, reményről. Szolgálata és hivatása összefonódott, mivel nemrégiben készült el rendezésében a Szabadító című film, mely egy volt elítélt útkeresését mutatja be. Gergely a 777-nek mesélt a fogvatartottakkal szerzett tapasztalatairól, az újrakezdés fontosságáról és filmes missziójáról.
A Ne nézz fel! (Don’t look up) új netflixes filmről valószínűleg már mindannyian hallottunk. Sok kritika és ajánló született már a kasszasikerről; én most elsősorban nem filmes szempontok alapján elemezném, hanem azokat a gondolatokot, társadalmi folyamatokot szeretném kiemelni, amelyekre a film rávilágított -mindezeket a hit és a kereszténység értelmezési keretébe helyezve. Vigyázat, spoiler-veszély!
A Gyűrűk Ura írójának életéről szóló film kimondottan többször nézős, mert sok mindenről szól: barátságról, szövetségről, szerelemről, háborúról és egy fiatal férfi vívódásairól, ahogyan azokat művészetbe csomagolja. Ha láttad, azért, ha pedig még nem láttad, akkor azért szánjuk neked ezt a filmajánlót.
Egy pörgős és leplezetlenül keresztény musicallal jött elő idén a Netflix. „A Week Away” (Életem nyara) című alkotás vállaltan a High School Musical keresztény verziójaként került a vászonra és megérte.
A 777 PODCAST Szerintünk rovatában most néhány adáson keresztül keresztény üzenetű filmekről, sorozatokról beszélget Dóri és Anna – természetesen szubjektíven. Az első téma A fegyvertelen katona című film volt, amely egy igencsak erős alkotás a hit gyakorlati megéléséről, Mel Gibson rendezésében.