A Jézusról és tanítványairól szóló népszerű keresztény tévésorozat, a The Chosen negyedik évadának forgatása folytatódhat, miután a szakszervezet felmentést adott a produkciónak a nagy hollywoodi stúdiók elleni sztrájk alól.

A Jézusról és tanítványairól szóló népszerű keresztény tévésorozat, a The Chosen negyedik évadának forgatása folytatódhat, miután a szakszervezet felmentést adott a produkciónak a nagy hollywoodi stúdiók elleni sztrájk alól.
Hajnal Gergely komolyan vette Jézus szavait; „amit a legkisebb testvéreim közül eggyel is tettetek, velem tettétek”. Évek óta bejár a börtönbe, meghallgatással, figyelemmel fordul a rabok felé, beszélget velük Istenről, hitről, reményről. Szolgálata és hivatása összefonódott, mivel nemrégiben készült el rendezésében a Szabadító című film, mely egy volt elítélt útkeresését mutatja be. Gergely a 777-nek mesélt a fogvatartottakkal szerzett tapasztalatairól, az újrakezdés fontosságáról és filmes missziójáról.
Nemrégiben jelent meg az Úton – Hét nap a magyar Caminón című ismeretterjesztő road movie. A filmben három főszereplő hétnapos zarándoklatát követhetjük végig Magyarország festői tájain a Szent Jakab zarándokúton, és a zarándokok élményein keresztül megismerhetjük a tájat, az épületeket, a zarándoklét kihívásait, és bepillantást nyerünk az élettel, kitartással, hittel kapcsolatos gondolataikba. A film egyik szereplőjével, Farkas Pálmával és a rendezővel, Boegi Mátéval beszélgettünk.
A Ne nézz fel! (Don’t look up) új netflixes filmről valószínűleg már mindannyian hallottunk. Sok kritika és ajánló született már a kasszasikerről; én most elsősorban nem filmes szempontok alapján elemezném, hanem azokat a gondolatokot, társadalmi folyamatokot szeretném kiemelni, amelyekre a film rávilágított -mindezeket a hit és a kereszténység értelmezési keretébe helyezve. Vigyázat, spoiler-veszély!
2021 augusztusában megjelent egy Netflixes film, a Pray away (Istennel a vágy ellen), ami egy olyan keresztény szervezetet mutat be, melynek célja a homoszexuális irányultság megváltoztatása. A filmben a közösség több korábbi vezetője is vall arról, hogy az azonos neműek iránt érzett vágyuk valójában sosem múlt el, és hogy ma már bánják, hogy népszerűsítették azt a gondolatot, miszerint a szexuális irányultság megváltoztatható. Mit gondoljunk keresztényként erről a filmről, illetve a hasonló terápiákról? A Shoeshine interjút készített egy névtelenséget kérő pszichológussal, aki beszélt a film pozitívumairól és hiányosságairól, a terápiás lehetőségekről és korlátokról, valamint az Egyház és a keresztények feladatáról. Az interjú legérdekesebb kérdéseit és válaszait szemlézzük.
Hosszas várakozás előzi meg a nagysikerű Passió film folytatását. Az alkotás „A feltámadás” címet fogja kapni és Jézus szerepét ezúttal is Jim Caviezel fogja alakítani.
Szenzációs fogadtatása van annak a több évadra tervezett TV-sorozatnak, amely Jézus és a körülötte lévő emberek életét mutatja be. A The Chosen – azaz a Kiválasztott – első évadát már több mint 34 millióan látták!
Ha már kicsit eleged van a B-kategóriás keresztény filmekből, amelyek középszerű színészi játékkal és az érzelmek erős manipulálásával próbálnak hatást kiváltani belőled, akkor mutatunk öt filmet, melyek rengeteg díjat zsebeltek be, elképesztő színészi játékról tanúskodnak és nem mellesleg keresztény üzenetet közvetítenek. Egy amerikai ferences szerzetes, Casey Cole OFM összeszedett öt filmet, amelyet mindenképpen meg kell nézned a karanténban.
2018-ban jelent meg egy film Pál, Krisztus apostola címmel, mely Lukács és Pál apostol főszereplésével mutatja be az első keresztények életét és viszontagságait. Nem utolsósorban pedig azt a hitbéli mélységet, melyből az apostol levelei születtek.
Joseph McAuley, az amerikai jezsuiták újságjában arról írt, hogy soha nem történt olyan konzultáció Jorge Bergoglio és XVI. Benedek pápa között, mint ami A két pápa című film alapját adja. Nyilatkozatából az is kiderült, hogy XVI. Benedek nagyon szereti a Fanta üdítőitalt, de ennél teológiailag fontosabb kérdésekre is reagált.