Minket, keresztényeket sokszor ér az a kritika, hogy búskomorak vagyunk, túlságosan el vagyunk foglalva a bűnösségről való elmélkedéssel. Ebben az értelemben Krisztust csak a szenvedés útján kísérjük el, a föltámadás utáni örömben ,,magára hagyjuk”. Egy egyedülálló szobrászati remekmű szemléletmódváltásra int ezzel kapcsolatban – íme a péliföldszentkereszti Via Lucis örömút, Párkányi Raab Péter Kossuth-díjas szobrászművész alkotása.












