Áthághatók-e a szabályok, ha egy felettesebb jóért küzdünk? Lehet-e a bűn eszköze a jóságnak? Izgalmas kérdések, amelyek felmerülnek Jordan B. Peterson: Túl a renden – újabb 12 szabály az élethez című könyvében. A választ közösen kereshetjük meg a szerzővel, miközben a Roxfort falai és történései is megelevenednek. Vajon Harry Potter, Ron és Hermione a helyes úton járnak, mikor rosszban sántikálnak? Régóta foglalkoztat ez a kérdés, hogy a bűn lehet-e eszköze egy ,,felettesebb jónak”?
Olvassátok el Farkas Zolek könyvajánlóját!
Farkas Zolek
Alig vártam, hogy a kezemben tarthassam Böjte Csaba ferences rendi szerzetes, a Dévai Szent Ferenc Alapítvány alapítójának Az élet jó oldala című új könyvét, amelyben Csák János kultúráért és innovációért felelős miniszterrel beszélget – egymás gondolataira reflektálnak. Nem sejtettem, hogy az utóbbi idők számomra legmeghatározóbb könyve olyan gyakorlati útmutató is lesz, amely segít hatékonyabbnak és nyugodtabbnak lennem.
Két nap alatt elolvastam, majd hetekig vittem magammal Guillaume Musso Most! című könyvének történetét. Hordoztam a villamoson, a dolgos hétköznapokon, biciklizés alatt a kerekekkel együtt jártak a gondolataim a hegyekben, a Balaton partján. Baráti beszélgetésekben lett társunk, ha a most hatalmáról értekeztünk. Egy krimi, amely tökéletesen kikapcsol egy nyaralás alatt.
A megterhelt, monoton hétköznapokban jó olyan emlékekhez, könyvekhez visszanyúlni, amelyek megerősítenek identitásunkban! A Biblián kívül vannak olyan világi könyvek, amelyek társaink lehetnek ilyenkor. Amelyek erőt adnak ahhoz, hogy bátorító, megerősítő jelenléttel tudjuk egymást szolgálni. Brené Brown könyve egy ilyen mű! Zolek legújabb könyvajánlója.
Mindig van nálam egy könyv. Akár a vonaton utazom, akár egy meetingre tartok. Persze van, hogy napokig nem olvasok, és ez is teljesen oké. De a nyaralás egy olyan lehetőség, ahová sok-sok elolvasni-vágyott könyvet viszek. Néha nehezebb a könyves bőrönd, mint a ruháké. Ha a helyedben lennék, ezek közül tuti bepakolnám az egyiket.
A visszaadott lány egy szépen megírt, mély gondolatokat tartalmazó nyári olvasmány. Általa megismerheted Olaszország kettősségét, szegény és gazdag világának ellentétét egy kislány életén keresztül. A regény, amely hazájában és Magyarországon töretlen sikert aratott. E heti könyvajánlójában Farkas Zolek Donatella Di Pietrantonio könyvét hozza el nekünk.
Egy jó nagymamával minden legyőzhető. Ha neked esetleg nem is volt olyan csodanagyid, mint aki nekem kijutott, e könyv lapjain keresztül találhatsz egyet! De találhatsz mást is, egy szerethető kislányt, sok fura szomszédot és egy mesét, amely inkább felnőtteknek szól, mint gyerekeknek. Edith Éva Eger Döntés című írása után egy könnyedebb könyvvel folytatjuk, amelynek viszont nagyon is van mély mondanivalója.
Amikor azt mondom, hogy ez a könyv teljesen megváltoztatta az életemet, nem túlzok. Nehezen indult a kapcsolatunk. Az első beletekintés után hamar letettem és hónapokon keresztül csak pihent a polcomon. Nem a legjobbkor érkezett. Várt rám, míg egy novemberi napon be nem szippantott, majd Edith Eva Eger könyvének lapjain keresztül kézen ragadott és kivezetett a saját koncentrációs táboromból.
Érezted már azt, hogy egy könyv teljesen beszippant, mintha együtt élnél a szereplőkkel? Vitted már magaddal a történeteket a villamosra, a boltba, a baráti társaságodba? Új rovatunkban Zolek olyan könyveket fog ajánlani hetente, amelyek garantáltan magukkal ragadnak, kikapcsolnak, izgalmas világokba repítenek el.
Az új rovatot ő maga, a későbbi ajánlók szerzője mutatja be.
„A mustármag az egyik kedvenc példám. Elég apró, viszont terebélyes fa nőhet ki belőle, ha táplálják. Így tekintek én az életemre. Ez a könyv ebben segít, hogy az egyes életeseményeinkben meglássuk, hogy bármilyen nehéz vagy küzdelmes, lehet az egy mustármag is. Benne rejtőzhet végtelen lehetőségek sora.” Carol S. Dweck Szemléletváltás című könyvéről írt remek ajánlót Farkas Zolek, ezt osztjuk most meg veletek.