„Az Úré a föld és ami betölti, a földkerekség és minden lakója” – olvassuk a 24. zsoltárban ezt az igeszakaszt, mely a klímaváltozással kapcsolatos aggodalmunk alapját adhatja. Isten tiszta levegővel, az életet fenntartó vízzel, a föld terméséből származó gyümölcsökkel ajándékozott meg minket – mi, emberek arra vagyunk hivatottak, hogy ezekért az áldásokért ne csak Istent tiszteljük, hanem az Általa ránk bízott teremtett világot is.
teremtésvédelem
Szokásos vasárnap esti írásában a teremtésvédelem fontosságára hívta fel a figyelmet Bese Gergő atya. Továbbá azt is hangsúlyozta, hogy mi mit tehetünk a jövő nemzedékéért.
Keresztény dietetikusként Szabó Adrienn nemcsak szakmaként, hanem hivatásként is tekint az étkezéssel kapcsolatos munkájára. Mivel számára a környezetvédelem is fontos, olyan gondolkodásmódra irányítja figyelmünket, amelyben a táplálkozásunkkal a testünket és a teremtett világot is védjük.
Elgondolkodtató és szívhez szóló írás Gájer László atyától, aki szerint az új barbárság korában élünk.
Aki régebb óta olvas bennünket, tudhatja, mennyire fontos számunkra a teremtésvédelem témaköre. Nem tudunk és nem is szabad megfeledkezni arról, hogy a Földet Isten teremtette számunkra, ő adta birtokunkba a növény- és állatvilágot, de nem azért, hogy kihasználjuk. (Ter 1.28)
A hétvégén rendezték meg az őszi Nagymarosi Ifjúsági Találkozót, amely a magyar katolikus fiatalok egyik legnagyobb múltra visszatekintő rendezvénye. Évente két alkalommal telik meg a város és a plébániakert, hogy lehetőséget adjon az igazi találkozásokra.
Jörg Zink németországi evangélikus teológus lelkész is megfogalmazta a mai világ egyik legnagyobb problémáját: túlságosan is bízunk magunkban, mindent irányítani akarunk, és sokszor rombolunk is. A történetben megjelenik a költői túlzás, mégis érdemes pár percet elmélkedni rajta, és azon, hogy mi személyesen mit tehetünk világunkért.