Együtt mondják el a Miatyánkot az Gottsegen György Országos Kardiovaszkuláris Intézet dolgozói és egyúttal arra hívják fel a figyelmet, hogy minden betegért induljon el imalánc, mert ez is képes valódi gyógyulásokat hozni.

Együtt mondják el a Miatyánkot az Gottsegen György Országos Kardiovaszkuláris Intézet dolgozói és egyúttal arra hívják fel a figyelmet, hogy minden betegért induljon el imalánc, mert ez is képes valódi gyógyulásokat hozni.
Bizonyára sokan láttátok már azt a kedves történetet, ami Budapest legrövidebb utcájáról, a Miatyánk utcáról szól. Számunkra ez az apró történet azonban dupla jelentőséggel bír.
Az imát Jonathan Roumie amerikai színész mondja el 1. századi arámi szöveggel és kiejtéssel.
Olyan sokféle tévedés él a fejünkben az imádsággal kapcsolatban. Valaki egyszer azt mondta: az imádság a tehetetlen ember próbálkozása. Egy bizonyos határig Isten nélkül, egymagamban is elboldogulok, nincs rá szükségem. Amikor elérkezem a lehetőségeim határához, és tehetetlennek érzem magam, akkor megpróbálom bevonni Istent, és elkezdek imádkozni. A Biblia egészen mást mond az imádságról.
Sokszor gyorsan eldaráljuk, nem is figyelünk oda, mit imádkozunk. Úgy teszünk, mintha imádkoznánk, de közben a gondolataink máshol járnak. A Miatyánk a leggyakrabban mondott ima, amit Jézus tanított nekünk. Jézus azt mondja a Miatyánk szövegéről, hogy így imádkozzatok: ennek alapján, példájára, ehhez hasonlóan; ennek szellemében és lelkületével tanuljunk imádkozni. Cseri Kálmán Miatyánk című könyvét ajánlom most nektek.
„Ha nem bocsátasz meg annak, aki vétkezett ellened, akinek számon tartod az adósságát, akire haragszol, akkor neked sem bocsátott meg Isten. Ha nincs következménye az életedben annak, hogy vetted a bűnbocsánatot, a kegyelmet, akkor Isten visszaveszi azt tőled.”
Talán az egyik legnehezebb dolog az életben a megbocsátás. Amikor tényleg igazságtalanság történik veled, amikor megbántanak, arcon csapnak és te csak ácsorogsz könnyes szemekkel, tehetetlenül. De hogyan tudok, és egyáltalán kell-e megbocsátani?
Az ökumenizmus kiemelkedő eseményének számít Franciaországban, hogy a reformátusokat és evangélikusokat tömörítő Francia Egyesült Protestáns Egyház elfogadta a francia Katolikus Püspöki Konferencia által javasolt Miatyánk új fordítását.