Történet egy chicagói rendőrről, aki emberségből biztosan jelest kapna Istentől. Azt nem tudjuk, hogy hívő-e az úriember, de az biztos, hogy mi, keresztények is tanulhatnánk tőle!

Történet egy chicagói rendőrről, aki emberségből biztosan jelest kapna Istentől. Azt nem tudjuk, hogy hívő-e az úriember, de az biztos, hogy mi, keresztények is tanulhatnánk tőle!

777+ néven új, zárt Facebook-csoportot hozunk létre azzal a céllal, hogy egy szorosabb közösséget alkothassunk Veletek, jobban megismerhessétek a szolgálatunkat, kötetlenül beszélgethessünk!

Az internetes tartalomfogyasztás mostanra mindenkit érint valamilyen formában, abba azonban kevesebben látnak bele, mennyi munka rejlik egy-egy ilyen anyag előállítása mögött. Magyarósi Csabával A Szív magazin készített interjút tévézésről, újságírásról, videózásról, internetes divathullámokról és arról, miért látogat el templomokba, bárhol is jár. Szemlénk.

Fabiny Tamás evangélikus elnök-püspök rendszeresen oszt meg jobbnál jobb írásokat a közösségimédia-oldalán. Ezúttal egy Fredi-Újpest meccs tanulságairól írt, érdemes elolvasni és okulni belőle.

Papp Miklós görögkatolikus pap és családapa minden vasárnap este komoly lelkiségi írással ajándékozza meg a 777 olvasóit: ezúttal is Tolsztoj naplója ad ihletet!

„A háború és a gazdasági válság megrémítette Európát, köztük a keresztyéneket is. Elképzelhető, hogy az elkövetkező idők nagyobb áldozatvállalást kívánnak majd a hívektől. Félelemre azonban nincs okunk, hiszen Isten megígérte, hogy gondoskodik az övéiről.” A Református.hu Végh Tamás nyugalmazott lelkipásztort többek közt arról kérdezte, milyen szerepe van az áldozathozatalnak a keresztyén életben – ezeket a gondolatokat szemlézzük most.

„Egy gyermek felnevelése annyira felelős hozzáállást és sok kihívást tartalmazó történet, hogy kell a szülő mellé egy tartalék játékos, olyasvalaki, aki földöntúli képességeit és varázslatát kizárólag keresztgyermekére fordítja: védi, bölcsője fölé hajol, és olyan ajándékokat ad neki, amelyek segítségével sikerrel haladhat végig az élet útján.” A Képmás Magazin cikkét szemlézzük arról, hogy mit is jelent a gyakorlatban keresztszülőnek lenni.

Ez a versike jutott eszembe Csanádi Imrétől az új tanév küszöbén, még az én olvasókönyvemben volt benne… Négygyermekes apaként írom mindezt, három iskolás csemetével, akik közül egy először lépi át az iskola kapuját, egy pedig felső tagozatos lesz. Vajon mit hoz nekik az új tanév?
