A háború közepette is túláradhat a kegyelem! Olvasónk szívéből szakadtak ki a következő gondolatok, melyeket örömmel osztunk meg veletek.

A háború közepette is túláradhat a kegyelem! Olvasónk szívéből szakadtak ki a következő gondolatok, melyeket örömmel osztunk meg veletek.

Szerintem sokan ugyanúgy érzünk az ukrán-orosz konfliktus kapcsán. Én napok óta ezzel kelek, ezzel fekszem. Különösen azzal a lánnyal, akit eddig a keresztény tartalmak miatt követtem Instagramon, de most, egy héttel a kisbabájuk születésének kiírt időpontja előtt menekülni kényszerülnek férjével. Kismamaként ezek alapján én is sok mindent átértékeltem.

Évekkel ezelőtt szokásommá vált, hogy a böjtben valami rendkívül fontos dologról mondok le, vagy nagyobb felajánlást teszek. Volt, hogy csak vizet ittam (semmi kávé, semmi alkohol), vagy például nem ettem húst. De idén eszembe jutott valami más.

„Nincs válasz, ami a holnapot biztosra megmutathatná, hogy lecsendesedjünk, vagy felkészüljünk rá, így a sötétségben más nem maradt, mint pislákoló reményünk, hogy Isten megígérte, hogy itt lesz, velünk lesz, mindig, mindenben.” Tapolyai Emőke pszichológus remek gondolatait szemlézzük a mostani háborús helyzet kapcsán.

Gyűjtéssel egybekötött imaestet szervez a 777 csapata 2022. március 2-án, szerdán este 19 órától a budapesti Szent István Bazilikában. Az imaesten több felekezet képviselője is közösen fog imádkozni Európa és a világ békéjéért, az orosz-ukrán konfliktus békés rendezéséért és a kárpátaljai magyarokért. Arra buzdítjuk vidéki olvasóinkat, hogy több városban is rendezzenek a budapesti eseménnyel egyidőben imaestet.

„Ezekben a pillanatokban vernek gyökeret százezrek lelkében az újabb traumák, amelyek még száz év múlva is éreztetni fogják bénító és kapcsolatromboló hatásaikat. Traumák, amelyeket gondolkodás nélkül fognak átadni generációról generációra. Mi marad? Mibe kapaszkodhatnánk? Nekem a hit marad.” Mihalec Gábor pár-és családterapeuta őszinte és megrendítő írást tett közzé közösségi oldalán a mostani háborús konfliktus kapcsán.

Kifosztott boltok, menekülő családok, elcsigázott emberek – csak néhány benyomás, amelyet Révész Lajos a 777-nek mesélt az ukrajnai útjuk során megélt tapasztalatokról. A lelkész a Baptista Szeretetszolgálattal ment ki, hogy három tonna élelemiszert vigyenek a bajbajutottaknak. Az segélyakciókat addig folytatják, ameddig le nem zárják a határokat.

