Új műfajjal jelentkezett a Montserrat vlog nevű YouTube-csatorna: olyan kérdéseket tesznek fel a jezsuitáknak, amelyeket először tényleg csak a kamera előtt hallanak. Őszinte reakciók és zsigeri válaszok, ezúttal Bellovics Gábor jezsuita atyával.

Új műfajjal jelentkezett a Montserrat vlog nevű YouTube-csatorna: olyan kérdéseket tesznek fel a jezsuitáknak, amelyeket először tényleg csak a kamera előtt hallanak. Őszinte reakciók és zsigeri válaszok, ezúttal Bellovics Gábor jezsuita atyával.

Talán neked is ismerős, amikor a hétköznapok pörgésében leveszed a szemed Istenről, az egyetlen éltető forrásról – aztán nem érted, miért vagy ennyire csüggedt és kimerült. Hidd el, Ő nem hagyott el, és ma is arra vágyik, hogy beszélgess Vele! Imádkozzunk!

A Magyar Kurír oldalán jelent meg az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye dispozíciós listája, azaz kiderült, hogy augusztus elsejével mely papok kapnak új kinevezéseket. A listából kiderült, hogy egy Budapesten élő papot a szegedi püspök minden papi tevékenységtől eltiltott.

Az elmúlt időszak kétségtelenül egyik slágertémája a mesterséges intelligencia és a hit kapcsolata lett – a kérdés a hívők között is komoly vitákat generált, például a 777 kommentszekcióiban. Ezért is kértük meg Márkus Tamás András református lelkészt, hogy fejtse ki véleményét arról, hogy a mesterséges intelligenciának van-e helye a templomban. Írása bőven túlmutat ezen a rövid, de annál nehezebb kérdésen is.

Hallgasd meg ezt a könnyed, tartalmában mégis mély mondanivalóval bíró, megnyugtató dicsőítődalt a Zámír Projekt szerzésében, amely tökéletes lehet a napod lezárásához is.

Mi magunk is tapasztaljuk, hogy a templomba járók száma csökken, éljünk akár egy kistelepülésen vagy nagyvárosban. A koronavírus-járvány csak felgyorsította a folyamatokat a plébániák bezárásával; az emberek elszoktak a templomba járástól, és azok, akik korábban megszokásból jártak vagy nem tartották elég fontosnak a szentmisét, a pandémia után sem tértek vissza. De milyen egyéb indokokból távolodnak el az emberek az Egyháztól? A következő cikk egy amerikai kutatás eredményei alapján íródott, de nagy valószínűséggel a hazai lakosság is hasonló okokat nevezne meg.

„Nem jó az embernek egyedül lenni…” – hányszor használtam ezt az igét arra, hogy követelőzzek Isten előtt! Hányszor vetítettem bele a saját szükségleteimre fókuszáló, önző gondolkodásmódomat az édenkerti történetbe!”
De akkor miről szól valójában az ige? Az Egytestté Blog erről szóló, inspiráló írását szemlézzük.

Szeretném, ha a református egyház a nevére venné, sajátjának érezné ezt a regényt – mondta Balog Zoltán Visky András Kitelepítés című könyvéről, amely kilenc hónap alatt öt kiadást ért meg. A mű nem véletlenül kelendő, az elmúlt évek egyik legérdekesebb olvasmánya, és a Ráday Házban tartott keddi beszélgetésen is tele volt a díszterem, egyetlen gombostűt sem lehetett volna leejteni. Az asztalnál a szerző mellett Ugron Zsolna írónő, Balog Zoltán református püspök és a moderátor, Ablonczy Bálint újságíró osztotta meg gondolatait a műről.
