Új előadás sorozat indult a Pázmány Péter Katolikus Egyetem, Hittudományi karán, mely a „Hit hangja” címet viseli. Az előadásokat a Diák Bizottság ún. „kultúr team”-e szervezi. Az első este vendége Dr. Kerényi Lajos, piarista szerzetes volt.
Evangelizáció
Hogyan és miként evangelizáljunk? A digitalizált világunkban már szinte minden az online térben zajlik. A jó hír ezzel szemben az, hogy a könyvek könyve, a Szentírás számos applikáción keresztül elérhető. Egy 2016-ban megjelent statisztika alapján már 1474 féle bibliafordítás állt a keresők rendelkezésére 1134 nyelven, feltételezhető, hogy ez mára a többszörösére nőtt. Tessék hát bátran használni az online térben található szentírás appokat olvasására, elmélkedésre és az örömhír hirdetésére!
Az evangelizáció sokunknak problémát okoz, de talán még nagyobb kihívást jelent akkor, ha a szeretteinkkel próbáljuk megismertetni Istent. Egy ferences szerzetes gondolatait osztjuk meg Veletek arról, hogy hogyan osszuk meg az Evangéliumot hozzátartozóinkkal.
A kétezres évek elején néhány keresztény fiatal úgy döntött, hogy együtt fognak tevékenykedni az ökumenéért. Ez a csapat elhatározta, hogy felkeresik azokat a könnyűzenei fesztiválokat, amelyekre szívesen járnak a fiatalok. Arra gondoltak, hogy azok, akikkel beszédbe elegyednek, esetleg arra is kíváncsiak lesznek, hogy kik ők és miért vannak ott. Így jött létre a KözösPont fesztiválmisszió.
Új evangelizációs formába kezdett a Redeemed nevű csapat Budapesten: eddig 13 helyen, januártól pedig 20 óriásplakáton emelik fel Jézus nevét. A kezdeményezéshez bármikor lehet még csatlakozni.
Talán az idei nyár egyik slágerét köszönhetjük az evangéliumi örömhírnököknek, a kolumbiai apácáknak. A nővéreknek számos jó hangulatú videójuk van fent a YouTube-on, érdemes megnézni!
A tinik legkedveltebb új alkalmazásán posztol rövid videókat Kiss Zsolt, püspökladányi plébános. A bejegyzésekben közvetlen hangnemben, őszintén beszél a megtérésről, a keresztvetésről, vagy éppen az imádságról. A követői száma megközelíti a százezret.
Elindult a 777 által szervezett közös böjt, amelynek célja családtagjaink megtérése.
Olyan sok szó van, amit csak úgy használunk és nem is igazán tudatosítjuk magunkban, hogy mit jelent. Meggyőződésem, hogy a káromkodásokkal, csúnya szavakkal is így van, de most szebb szavakra gondoltam első sorban. Te tudod, mit jelent például a Halleluja vagy az ámen?
Mi ez az új hashtag téma a 777-en? Hogy kell ezt kiolvasni? Kik csinálják? Miért? Cikkünk a „Muti a Bibliád!” ötlet megvalósításáról szól, amihez nem titkoljuk: Rátok is szükség van!