Érdekes statisztikát közölt valamelyik napon a mobilom arról, hogy az elmúlt héten melyik nap hány órát töltöttem a telefon nyomkodásával. De vajon Isten milyen számokat közölne a múlt héten Vele töltött időmről?

Érdekes statisztikát közölt valamelyik napon a mobilom arról, hogy az elmúlt héten melyik nap hány órát töltöttem a telefon nyomkodásával. De vajon Isten milyen számokat közölne a múlt héten Vele töltött időmről?
Az okostelefon-függés egészen meghatározó napjainkban. Elég felszállni egy metróra vagy átsétálni egy téren, hogy lássuk, mennyien vannak belemélyedve a telefonjukba – már ha épp nem mi is leszegett fejjel, chatelve vagy emailekre válaszolva utazunk. Megkértünk egy papot, egy pszichológust és egy vloggert, hogy segítsenek megérteni a jelenséget, illetve adjanak tippeket azoknak, akik szeretnék ettől a függéstől megszabadulva élni az életüket.
Az elmúlt időkben elengedtem a „nyomkodjuk kevesebbet a telefonunkat” témát. Arra próbálok figyelni, hogy amikor nyomkodom, akkor valami eredménye legyen ennek a hétköznapi függésnek. Például ráírok régi ismerősökre is, vagy például anyuka barátnőimre, akiknél sosem tudom, mikor zavarnám őket, de egy üzenet sosem árt.
Az imaéletembe is sikeresen beépítettem a telefonomat. Bemutatok néhány applikációt, amit Ti is kipróbálhattok, ha még nem tettétek!
Bár közvéleménykutatást nem végeztünk, de ha megkérdeznénk a többséget, hogy mi jut eszébe az apácákról, akkor valószínűleg két véglet lenne. Az egyik egésznap imádkozó nővéreket említene, akik Istennek szentelték az életüket, míg a másik az Apáca show című filmet mondaná. A Képmás két miskolci apáca életét mutatta be, amelyből kiderül, hogy ők is hasonlóan élik szabadidejüket, mint mi.
Te mit szoktál csinálni, ha tömegközlekedéssel utazol? Éppen a múltkor figyeltem meg, hogy tíz emberből nyolcan a telefonjukat nyomkodták és én is köztük voltam. Sőt, olyan is előfordult, hogy miközben mással beszéltem személyesen, azzal párhuzamosan próbáltam üzenetekre is válaszolni. Itt az idő, hogy kicsit kibújjak a képernyő mögül…
Görgey Etelka Pálfa református lelkésznője. Szolgálata mellett neveli két gyermekét, egyetemre jár és lassan két tetralógiát is megírt. Vidék és város párhuzamáról, lelkészhiányról, az infokommunikációs társadalomról, a példaadó keresztény nevelés fontosságáról és a két könyvsorozatról, a Csodaidőkről és az Időcsodákról beszélgettünk.
Ötletes és újszerű keresztútat készítettek egy esztergomi plébánián. Ha végig akarjuk járni, akkor rendelkeznünk kell egy okostelefonnal és már mehetünk is!
Szuper hírünk van mindenki számára, aki gyakran nyomkodja a telefonját! Már írtunk róla, hogy mennyi okos dologra lehet használni az okoskütyüinket, és hát hogy ne legyen üres a beszéd: léptünk!
Nem is olyan rég írtunk arról, hogy miket lehet tenni ahelyett, hogy a telefonunkat használnánk. Jó, jó, azok is jó ötletek voltak, de manapság teljesen elképzelhetetlen telefon és internet nélkül élni. A statisztikák szerint Magyarországon több mint 12 millió mobil előfizetést regisztrálnak összesen, és 2015 második negyedévében 44%-kal haladta meg a mobilhálózat adatforgalma az egy évvel korábbit.
Szóval a számokból és saját tapasztalatunkból is levonhatjuk: tényleg nagyon sok időt töltünk nyomkodással, online világban, különféle cset platformokon kommunikálással.
De hogy használhatjuk keresztényként ehelyett (vagy mindemellett) jól a modern technológia által nyújtott lehetőségeket? Lássunk néhány ötletet!