Az egész országot bejárta a tragikus hír, miszerint a napokban egy 25 éves fiatal lány a vonat elé lépve öngyilkosságot követett el. Hogyan előzhetőek meg a hasonló tragédiák? Hogyan ismerhetők fel a depresszió jelei és kihez fordulhatunk segítségért? Mit tudunk tenni a lelki betegséggel küzdőkért? Gondolatok pszichológusoktól és egy katolikus paptól.
depresszió
Miért érintik a fiatalokat nagyobb arányban a mentális betegségek? Hogyan ismerhetők fel a szorongás és a depresszió jelei? Miért fontos keresztényként nem csupán a lelki, hanem a pszichés egészségünkkel is törődni? Hogyan lehet a krízis esély a fejlődésre? Ezekről is beszélgettünk páros interjú keretében két keresztény szakemberrel, Frivaldszkyné Jung Csilla klinikai szakpszichológussal, logoterápiás szakemberrel és Somogyi Klára tanácsadó szakpszichológussal, család- és párterapeutával.
A depresszió világszerte gyakori betegség. Talán te is küzdöttél már vele az életed során, és tapasztalhattad azt, hogy mikor megnyíltál másoknak, ők azt mondták, ez csak egy ,,lelki probléma”. Ebben a cikkben tisztázni fogunk néhány dolgot a depresszióról és arról, hogy mi is az valójában.
Miért ne lehetne egy ismert dalszöveg ima Istenhez?
Vannak olyan napok, mikor elönt minket a szomorúság; olyan napok ezek, amikor képtelenek vagyunk leküzdeni valamilyen belső szenvedést vagy a ránk telepedő depresszív érzéseket. Így más embertársainkhoz is nehezebben tudunk kapcsolódni. Létezik bármilyen megoldás a bánat legyőzésére és a mosolyunk visszacsalogatására? Aquinói Szent Tamás öt olyan gyógymódot javasol a szomorúságra, amelyek meglepően hatékonynak bizonyulnak.
Miért lehet az, hogy körülöttünk egyre többen harcolnak nap mint nap mentális betegségekkel, ám ez a keresztény körökben mégsem látható? Miért érzik azt sokan, hogy rejtőzködniük kell? Fájó tapasztalatok, rengeteg történet és Isten Szentlelke. E három inspirált arra, hogy írjak erről a jelenségről.
Egy általunk megtervezett struktúra segít abban, hogy egyedül is jól tudjuk átvészelni az otthon töltött napokat. Ha elhagyjuk magunkat, az biztos út az erőtlenséghez és a depresszióhoz. Johannes Hartl, az augsburgi Imádság Házának vezetőjének tippjei segítenek téged abban, hogy a karantén ideje erőforrássá válhasson számodra.