Az egyik legfontosabb kérdés, ha a hitünkről van szó, hogy milyen állapotban van a szívünk, mennyire tud nyitni Isten felé. Erről írt legújabb bejegyzésében Révész Szilvi író, remek párhuzamot vonva az emmausi tanítványok helyzetével.

Az egyik legfontosabb kérdés, ha a hitünkről van szó, hogy milyen állapotban van a szívünk, mennyire tud nyitni Isten felé. Erről írt legújabb bejegyzésében Révész Szilvi író, remek párhuzamot vonva az emmausi tanítványok helyzetével.

Van, amikor tudjuk, hogy a legjobb, legfelszabadítóbb út a megbocsátás lenne, mégis nehéz ezt megtenni. A jó hír, hogy nem érezni kell a hajlandóságot a megbocsátásra, hanem elég döntést hozni – és bízhatunk abban, hogy a többit elvégzi bennünk Isten. Íme egy ima, amellyel segíthetjük a folyamatot.

Jézus címmel jelent meg Pintér Béla énekes, dalszerző legújabb száma. A dal Jézus Krisztus szeretetéről és a mi emberi mivoltunkról, a megtorpanásokról és újrakezdésekről szól. Hallgassátok meg!

Lőw Gergely atya húsvéti írása kudarcról és sikerről, a mellénk szegődő Jézusról és a lángoló szívről.

Szép János olvasónk a saját szemszögéből meséli el a Passió utolsó jelenetét.

„Mennyire segítjük egymást, hogy növekedni tudjon bennünk a feltámadás hite, a belőle fakadó öröm és reménység? Hogyan éljük ezt meg közösségileg? Vágyakozom-e a Krisztus által megígért és általa elhozott új élet után?” – többek között ezeket a kérdéseket is feszegeti Huszák Zsolt atya a szent három napot lezáró cikkében, amelyben természetesen a feltámadás kerül a középpontba.

A 777 felkérésére online triduumot tart oldalunkon Lőw Gergely római katolikus pap, ami azt jelenti, hogy nagycsütörtökön, nagypénteken és nagyszombaton is lelkiségi írással ajándékoz meg bennünket. Nagy pénteken az életre, egészen pontosan az örök életre hív bennünket írásában.

Nagypéntek jó példája annak, hogy ha Jézussal szeretnénk lenni a dicsőségben, akkor a kereszthordozásban is részt kell, hogy vegyünk. Huszák Zsolt atya mai gondolataiban erre is felhívja a figyelmünket!
