2024. 12. 02.

Egy ima, amely a sátán elleni harcban nagyon fontos

Íme egy ima, amit XIII. Leó pápa a sátán elleni harchoz segítségként írt nekünk. Részt vettem pár napja Kerényi Lajos atya egyik előadásán, ahol újra hangsúlyozta, hogy mennyire fontos, hogy erről az imádságról se feledkezzünk el, hanem kérjük Szent Mihály arkangyal közbenjárását, hogy segítsen ellenállni a gonosznak.

A 777 korábbi cikkjében olvashatunk arról, hogy miért jó, ha az angyalokhoz, szentekhez imádkozunk, az ő közbenjárásukat kérjük. A 7 arkangyal/főangyal közül a három legismertebb: Szent Mihály, Szent Gábriel és Szent Rafael, akiknek az ünnepnapja szeptember 29-én van. Szent Gábriel, mint az Jézus és János születésének hírüladásánál is ismert, a legfelsőbb követ, aki Isten titkait, híreit mondja el, Rafael, a testi megbetegedések ellen hivatott közbenjárni, védelmezni, 

Szent Mihály pedig a mennyei seregek vezére és legfőbb győztese. Nevének jelentése: “Ki olyan, mint az Isten?“.

A sátán legyőzője, az Egyház védelmezője és a személyes küzdelmeink közbenjárója. Hűsége példaértékű és a Bibliában is többször említik.

Különösen a halál közelében lévőknek a pártfogója, és a lelki küzdelmek, kísértések idején is jó, hogyha a segítségéért imádkozunk. Szent Mihály napján kezdődik a lakodalmas időszak, ami Katalin napjával ér véget (november 25.). Régen a férfi ezen a napon vitte el a jegykendőt a kiszemelt lánynak, ha még Katalin nap előtt házasságot szerettek volna kötni. Ezért a jegyesek is kérhetik a pártfogását. Rengeteg népi szokás köthető hozzá, pl.: a Csíksomlyói búcsú előtt gyakran megfújták a trombitát, hogy az utolsó ítéletre emlékeztesse a híveket és jobban figyeljenek az  Úr Igéjére.

A Szent Mihály ima története:

A történet szerint XIII Leó pápa a szentmise végén éppen kivonult volna a sekrestyébe, amikor látomása lett és az oltár mellett állt mozdulatlanul vagy 10 percig. Csak később mesélte el bizalmas munkatársainak, hogy ezalatt egy szörnyen gonosz hangot hallott, ami ezt mondta: „El tudom pusztítani Egyházadat!”. Erre egy nagyon jóságos hang felelt, és a pápa azt érezte, hogy az Úr válaszol a sátánnak.

Jób könyvéhez hasonlóan, tulajdonképpen

engedélyt és időt kért Istentől, azért, hogy próbára tegye az Egyház hitét és akaratát a XX. században.

Miután XIII Leó pápa megmozdult, rögtön a szobájába sietett és elkezdett imákat írni. Az ott megfogalmazódottak egyike, a Szent Mihály ima, amelynek célja a sátán elűzése! Ezeknek az imáknak az elmondását minden szentmise zárásakor kötelezővé tette a pápa. És bár tudjuk, hogy milyen egyházüldözés volt a világban és mennyi nehézség, de Szent Pált idézve láthatjuk, hogy: „ahol sok a bűn, ott túlárad a kegyelem”. 

Rengeteg vértanú tett tanúbizonyságot a 20. században is, vállalva Krisztusért a szenvedést és a halált, és rengeteg hithű keresztény tartotta fontosnak a hit megőrzését és mások megsegítését.

Hála Istennek még mostanában is több helyen mondják a templomokban ezt az imát, annak ellenére, hogy a II. vatikáni zsinat óta nem kötelező már az elmondása. Nekem személyesen kiskoromtól kezdve

Kerényi Lajos atya, piarista szerzetes az egyik példaképem abban, hogy mennyire fontos a küzdelem a jóért, a gonosz ellen,

hiszen láthattam, ahogy minden Szentmisét ezzel az imával zárt, szívügyének tekintve és bennünket is bátorítva, hogy vállaljuk a harcot!

Az ima szövege:

Szent Mihály arkangyal,

védelmezz minket a küzdelemben;

a sátán gonosz kísértései ellen légy oltalmunk!

Esedezve kérjük: „Parancsoljon neki az Isten!”

Te pedig, mennyei seregek vezére,

a sátánt és a többi gonosz szellemet,

akik a lelkek vesztére körüljárnak a világban,

Isten erejével taszítsd vissza a kárhozat helyére!

Amen.

Ima Lelkiség
hirdetés