Csalódottan, kudarcok után vajon képesek vagyunk azt mondani Istennek, hogy mégis hiszünk neki? Révész Szilvia gyönyörű elmélkedése.

Csalódottan, kudarcok után vajon képesek vagyunk azt mondani Istennek, hogy mégis hiszünk neki? Révész Szilvia gyönyörű elmélkedése.

Mindenki máshogy keresi Istent. Van, aki csak leül és csendben imádkozik, más a természetben van, hogy lássa a teremtett világ csodáit. Olyan is akad, aki a dicsőítéssel lép be Isten kapuin, ahogy a zsoltáros is bátorít minket. Az Arrivera blog írását szemlézzük.

Az élet lehet végtelennek tűnő, unalmas hétköznapok sora, amikor semmi nem jó, amikor kilátástalannak tűnik minden. De ezekben a napokban millió egy pillanat van. Ami mégis, valamiért jó, valamiért csodaszép. Szokolai Katus bejegyzését szemlézzük.

A szeretet nemcsak egy érzés. Oké, sokszor elmondjuk. De akkor mégis micsoda és hogyan lehet örökké tartó? Orvos-Tóth Noémi klinikai szakpszichológus gondolatát szemlézzük.

Szokásos szerdai audienciáján Ferenc pápa arról is beszélt, hogy bár az is nagyon fontos, nem csupán a koronavírusra kell gyógymódot találnunk, hanem a nagy emberi és társadalmi-gazdasági vírusokra is. Ezért is kell „globalizálnunk a reményt, amelyet a hit fénye táplál”. A szentatya gondolatait szemlézzük.

Íme tizenkét egysoros, ismeretlen szerzőtől, amelyek hol elgondolkodtatnak, hol megnevettetnek, hol szívet melengetnek. A katolikus Shalom Közösség által megosztott gondolatcsokrot szemlézzük.

Az Axióma csapata már többször bizonyította videóival, hogy stabil, keresztény értékrendre hatalmas szükségünk van, a mai világban különösen. Giró-Szász Áron, az Axióma alapítója most arról mesél, miért nem elég, ha mindenkinek megvan a maga igazsága.

Igéről, imáról, Istennel való személyes kapcsolatunkról, társadalmi folyamatokról is szokott gondolatokat megosztani a Facebook-oldalán minden reggel Varga László, vagyis Laci atya. A Kaposvári egyházmegye püspökétől már mi is szemléztünk gondolatokat, most újra ezt tesszük – érdemes mind a hetet megfogadni!
