A tűz nem a miénk, de mi élhetünk vele. A tüzet ajándékba kapjuk: Isten adja. Ő lobbantja lángra a szívünket. A mi feladatunk, hogy őrizzük, tápláljuk, újra és újra felszítsuk. Mert ez a tűz nem felemészt, hanem éltet. Ettől lüktet a szív, emelkedik a lélek, virágzik ki életünk: a tűz az imádság tüze.
Könyvajánló
Türürü, türürü, türürü…dallamosan cseng Beethoven Holdfény szonátája mindnyájunk fülében. Nem kell hozzá nagy műértés, hogy elcsendesedve, átadva magunkat a zongora hangjának nosztalgiázni kezdjünk. Könnyű a dallam hallatán elmerengeni, tervezgetni a jövőt vagy épp felidézni a múltat. Talán ez az érzés ragadta meg Stella Albrightot is, amikor a Holdfény szonáta című regényét írta.
,,A napok csak megtörténtek velem. Mentem dolgozni, egész nap robotolás, majd este fáradtan beestem az ágyba. Ilyenkor csak az olvasás rántott ki a mókuskerékből. Így talált rám Byung-Chul Han: A kiégés társadalma című könyve nyáron és a felismerés: ez így nem mehet tovább!” Zolek könyvajánlója ezúttal abban segít, hogy ne égjünk ki teljesen a hétköznapok dolgos teendői között.
Zizeg körülöttünk a világ, minden és mindenki a figyelmünkre vágyik, legalábbis pénzzé konvertálja. Rengeteg értéknek hazudott eszme zúdul ránk folyamatosan és rabolja el időnket. Valóban kihívás mindannyiunknak megtalálni a nyugalmat és visszatérni, újra felfedezni a valódi értékeket.
Zolek új könyvajánlójában Böszörményi-Nagy Gergely könyvével indul útnak megtalálni a valódi forrást.
Wass Albert életútját és munkásságát ismerve álltam neki olvasni az „Adjátok vissza a hegyeimet” c. regényét, így talán kevésbé ért váratlanul a könyv depresszív hangulata, melyet 1949-ben írt. A regény röviden összefoglalja az erdélyi magyarság hányattatott sorsát a világháborúk idején, azaz a 20. század elején. A könyv lassúsága és a tájleírások, amelyek az emberi érzésekhez sokszor hasonulnak csak fokozzák a komorságot és mélabús hangulatot, amelyet a mű áraszt magából.
A regény telis-tele van mélyebbnél mélyebb üzenetekkel, olyan mondatokkal, melyek a mai kor emberére is vonatkoznak.
Egy könyv azoknak, akik még akarnak gondolkodni, képesek befogadni új dolgokat, és nem vesztették el az újragondolás és értelmezés alázatát. A Szekeredet csillaghoz kösd című kötet lapjaiban változtatja meg a gondolkodásunkat az életről, hitről, önmagunkról, vagyis egyfajta hit-életmódváltást indít el az olvasóban.
Hiszek abban, hogy nem véletlen, hogy mikor kerül a kezünkbe egy könyv, főleg ha épp nagyon vágyakozunk Isten iránt. Én éppen ilyen Istenre éhes, sóvárgó állapotban emeltem le a polcról az Istenem, hol vagy? című könyvet, amelyet John Bevere keresztény szolgáló írt. Annyira megragadott a könyv több üzenete is, hogy szeretném egy részletét most megosztani veletek. Kemény sorok, amelyek tükröt tartanak, ugyanakkor képesek közelebb vinni minket Krisztushoz.
„Ha nem hallod a dallamot, érezd!” Egy olvasónk könyvajánlóját hoztuk el nektek – Deborah Lytton Csend című regényéről.
„Atyám, bocsáss meg nekik, hisz nem tudják, mit tesznek.” (Lk 23,34)
Az emberek többsége jószándékú, de nem tudják, valójában milyen vonatkozásai vannak az életmódjuknak. Mi vajon tisztában vagyunk vele, mit cselekszünk a teremtett világgal, az otthonunkkal? Szembe merünk nézni keresztényként a felelősségünkkel? Ez a könyv felébreszti a lelkiismeretünket, hogy ne maradjunk felszínesek. Evezzünk a mélyre!
Hogyan lehet boldog, tartós házasságot kötni, és hogyan tud a kapcsolatunk virágzó maradni hosszú éveken, évtizedeken át? A házasság hetéhez kapcsolódva íme 4 regény, amely ablakot nyit a házasság rejtélyére!