A Notre Dame Egyetem szociológusa, Christian Smith évtizedekig tanulmányozta fiatal emberek kapcsolatát a vallással; kutatásai végeztével meglepő megállapításokra jutott.

A Notre Dame Egyetem szociológusa, Christian Smith évtizedekig tanulmányozta fiatal emberek kapcsolatát a vallással; kutatásai végeztével meglepő megállapításokra jutott.
Májusban elindulnak az építkezési munkálatok a világ első univerzális vallási épületén Berlinben. A House of One (Egy Ház) nevet viselő építmény három vallás imahelyeit egyesíti magában: zsinagógát, mecsetet és templomot.
Te miért jársz templomba? Meleg van? Kényelmesek a padok? Szimpatikus a pap? Makulátlan emberek vesznek körül? Elgondolkodtató írás kering az interneten.
Fontos döntést hozott az alkotmánybíróság szerepét betöltő szövetségi legfelsőbb bíróság az Egyesült Államokban. A szervezet jóváhagyta Donald Trump elnök kormányzatának korábbi intézkedését, amely lehetővé teszi vallási intézményeknek, hogy ne finanszírozzák munkavállalóik egészségbiztosításában az abortuszt.
Érdekes következtetésekre jutott egy amerikai kutatóintézet, amikor régiónk vallási szerkezetét vizsgálta.
Milyen szép, amikor az ember eldönti, hogy szerzetes lesz, ráadásul a rend is megvan, ahova menni szeretne. De mi van akkor, ha ez az valaki még csak meg sincs keresztelve?
Egy újabb gyakran ismételt kérdés. A válasz pedig: akkor nem leszek apáca.
Az igen után csupán pár hét kellett ahhoz, hogy csaknem mindenki megtudja: szerzetes leszek – vagy legalábbis szeretnék lenni. A családom és a párom családja (hatalmas félelemmel mondtam el nekik, de lenyűgözően jól fogadták a hírt, pedig már mindenki az eljegyzést várta), a munkatársaim. Ez pedig ahhoz vezetett, hogy elkezdtek özönleni a kérdések, melyekre kivétel nélkül mindre nagyon szívesen adtam választ, ha tudtam. Persze voltak úgynevezett gyakran ismételt kérdések, melyekre a blog folyamán válaszolni fogok.
Majdnem az összes eddigi amerikai elnök vallásos volt, beleértve a jelenleg kormányzó Donald J. Trumpot – summáz a Pew Research Center.
A napokban publikált „Magyar Ifjúság Kutatás 2016” eredményeit felvonultató tanulmány hamar hatalmasat turnézott az összes on- és offline médiafelületen, elemzések széles skáláját hozva magával. A 777 Bese Gergő atya gondolatébresztő írásával nyitott, amelyben a szerző erős aggodalommal teszi fel a kérdést az egyház(ak)hoz stabilan kötődő fiatalok számának rohamos csökkenése kapcsán: „Hogyan lehetünk hitelesebbek az emberek szemében?”.