Így a Ferenc pápa által meghirdetett Ima évének a végéhez közeledve azt hiszem, tényleg nagy munkát végzett a világban a Szentlélek, és sok ember életét, imaéletét formálta át, hogy így is közelebb kerüljünk a Jóistenhez.
református
Hogy lesz egy családban minden gyerekből református lelkész? Milyen többletet jelent nőként szolgálni az egyházat? Hogy kerül egy magyar lelkész Princetonba, Clevelandba, Miamiba? Interjúnk Lukácsiné Kádár Évával, nyugalmazott református lelkésszel, aki 33 évet töltött az Egyesült Államokban.
Sztojka Szabinától először barátai kérdezték meg, hogy nem gondolkodott-e el a lelkészi hivatáson, később pedig egy igehirdetés során hallotta meg az Istentől érkező hívást. Szabina azonban nem csak lelkipásztori feladatokat lát el; a vegyes házasságból származó fiatal nő cigány és nem cigány közösségekben is otthonosan tud mozogni, és már egyetemista korában csatlakozott az Országos Református Cigánymisszió munkájához, két évvel ezelőtt pedig felkérték, hogy legyen a szolgálat vezetője. Interjúnkban nem csak Szabina útja tárul elénk; beszélgetünk a cigányok társadalmi megítéléséről, hitéletükről, sebekről és kiengesztelődésről.
Balog Zoltán tegnap délelőtt összehívta a református egyház espereseit, főgondokait, hogy a kegyelmi ügy kapcsán az egyházat ért támadásokat megbeszéljék, és arra választ adjanak. A tanácskozáson a jelenlévő tisztségviselők nagy része bizalmáról biztosította a püspököt, aki elismerte; egyetértett azzal, hogy K. Endre kegyelmet kapjon, de nem ő kérvényezte azt. Tévedéséért bocsánatot kért.
Milyen magyarként Erdélybe születni – és milyen erdélyiként Magyarországon felnőni? Miért bűvölte el egy pincér, amelynek hatására a vendéglátás iránt kezdett érdeklődni? Hogyan tért meg – és hogyan változott meg? No és egy nagyon fontos kérdés: milyen a jó ketchup? A Veletek vagyok podcast legújabb adásában Vass Pállal, a Balatonszárszói SDG Konferencia Központ ügyvezető-intézményvezetőjével beszélgetett Martí Zoltán.
1 millióval csökkent a katolikusok száma Magyarországom az elmúlt tíz évben, de a többi történelmi Egyház sem lehet nagyon optimista. Mit lehet tenni? Erről szól ez cikkünk – 7 szubjektív pont egy hívőtől.
15 koncert, értékes előadások, sörözés és beszélgetés papokkal, (szó szerint) mennyei ételek kóstolása, zenés foglalkozások, ökumenikus istentisztelet, és még megannyi színes program. Ez a FeltöltŐ, egy dinamikus, modern, fiatalos zenére épülő fesztivál, mely keresztény értékeket közvetít korcsoporttól függetlenül bárki számára. A fesztiválra, mely június 30. és július 2. között kerül megrendezésre Gyergyószentmiklóson, több mint tízezer embert várnak, akik teljesen ingyenesen vehetnek részt a programok nagy részén. Kántor Boglárkával, az esemény főszervezőjével a fesztivál kezdetéről, annak céljairól, az izgalmas programokról és az erdélyi kereszténység helyzetéről beszélgettünk.
Mi magunk is tapasztaljuk, hogy a templomba járók száma csökken, éljünk akár egy kistelepülésen vagy nagyvárosban. A koronavírus-járvány csak felgyorsította a folyamatokat a plébániák bezárásával; az emberek elszoktak a templomba járástól, és azok, akik korábban megszokásból jártak vagy nem tartották elég fontosnak a szentmisét, a pandémia után sem tértek vissza. De milyen egyéb indokokból távolodnak el az emberek az Egyháztól? A következő cikk egy amerikai kutatás eredményei alapján íródott, de nagy valószínűséggel a hazai lakosság is hasonló okokat nevezne meg.
„Újfajta kábítószerrel házal számos csoport, s ólálkodnak az iskolák körül is. Ez a drog az újfajta ember megteremtésének mámora” – írja Bogárdi Szabó István református lelkipásztor, nyugalmazott püspök legújabb bejegyzésében, melyben a gyermekek védelmére hívja fel a figyelmet.
Miben gondolkodik máshogy egy katolikus és egy református a kereszténységet illetően? Mi a közös célunk, feladatunk? A Kettőskereszt podcast legújabb adásának témája az ökumenizmus, az adás már megszokott, két állandó vendége, Bedekovics Péter (Bepe) református lelkész és Bese Gergő atya római katolikus pap Martí Zoltán műsorvezetővel beszélget.