Egy sok milliós nézettségű videósorozat, amely napjaink társdalami és kulturális problémáit, valamint az egyéni küzdelmeket mutatja be. Olyan érzéseket és problémákat, amelyekkel talán nem is vagyunk annyira egyedül, mint ahogy azt elsőre gondolnánk. A He Gets Us (Ő megért minket) csapatának célja, hogy Jézus személyét közelebb hozza hívőkhöz és nem hívőkhöz egyaránt, azáltal, hogy életének eseményeit a mai korba, modern környezetbe ülteti át.
modern
Vannak olyan hitről és Istenről szóló dalok, amelyek mernek a megszokott keretrendszerből kilépni, és egy új zenei stílust képviselni? Mikor először meghallottam Jordan Feliz Next to me című számát, nem sejtettem volna, hogy keresztény zenéről van szó, mert a dallam-és ritmusvilága nem a szokásos keresztény dalok hangulatát idézi. De mikor újra meghallgattam, rájöttem, hogy ennek a számnak nem csak a lüktetése jó, és nem csupán jókat lehet rá táncolni, de a szövegének mély értelme is van.
Tudatos és sajnos eredményes folyamatoknak köszönhető, hogy mára sok keresztény érték szembe lett állítva a korral, mintha egy régi világ letűnt eszménye lenne. Pedig ha ezeket a tartóoszlopokat kivesszük, akkor megsebzett családokat, kiégett embereket és jövőkép nélküli fiatalokat találhatunk. Ahelyett, hogy ezt szóvá tennénk gyakran inkább hallgatunk, és a keresztényi szeretet átcsap oda, hogy mi magunk is elfogadjuk: modernnek lenni azt jelenti, hogy nem vagy hívő. Pedig ez egy hazugság.
Mindannyian ismerjük, és talán már rongyosra idéztük a szeretet himnuszt. Mégis érdekes lehet végiggondolni, hogyan is illeszkedik ez a röpke 2000 éves bibliai idézet a modern ember életébe?
Manapság a kereszténység napi rendszerességgel kapja meg kritikaként, hogy ne legyen ilyen szűklátókörű, mutasson nagyobb nyitottságot, elfogadást a világi trendek (enyhén szólva érdekesen értelmezett egyenlőség-és szabadságjogok, sokszínűség és így tovább) képviselői felé. Igen furcsa elvárás, több szempontból is.