Ha a keresztényüldözés szót halljuk a legtöbben egyből a Római Birodalom brutalitására gondolnak, fel sem merül sokszor bennünk, hogy a keresztényeket a mai napig érik atrocitások a hitük miatt. Az Open Doors listája szerint évente majdnem ötezer keresztény hal meg a hitéért. Mit tudunk tenni? Hogyan tudjuk segíteni a menekülteket, a rászorulókat? Erről és hasonló kérdésekről kérdeztük Zagyva Richárdot, a Magyar Katolikus Karitász igazgatóhelyettesét, aki a PPKE-BTK-n oktat „Keresztényüldözés a 21. században” tárgyat nekünk.
fiatalok
Így a Ferenc pápa által meghirdetett Ima évének a végéhez közeledve azt hiszem, tényleg nagy munkát végzett a világban a Szentlélek, és sok ember életét, imaéletét formálta át, hogy így is közelebb kerüljünk a Jóistenhez.
A hideg időben egyre többen vannak, akik magukba fordulnak, hiszen a komor szürkeség nem éppen egy barátságos időszak a természetben, így minden élőlényt megvisel valamilyen módon. Sokan bezárkóznak és kedvetlenné válnak ilyenkor, miközben saját maguknak és a szeretteiknek is átragasztják az unalom, motiválatlanság és az ezekhez hasonló, nem éppen pozitív érzéseket. De mit tehetünk, ha úgy érezzük, hogy a hideg nem csak kívül, hanem belül is megérkezett az életünkbe?
Gável Klárival beszélgettünk a Nagymarosi Ifjúsági Találkozó 50. évfordulója kapcsán, valamint, hogy milyen nagy családban élni – kilencen vannak testvérek – és milyen szépsége van az egyházhoz tartozásnak, liturgiának. A végén 2 tanácsot is adott a fiataloknak, amik segíthetnek bennünket Isten felé terelni. Klári egy csupaszív lány, aki bátran vállalja a hitét és örömmel mesél arról, hogy Jézus a legjobb barátja.
A közösségi médiában gyakran találkozom azzal a jelenséggel mind a tartalomgyártók, mind a fogyasztók részéről, hogy a Z generációhoz tartozó fiatalokat éltetik az újító hozzáállásuk és meg nem alkuvásuk miatt, míg az idősebb generációk tagjait egész egyszerűen a boomer jelzéssel illetik, különösképp, amikor valami olyan hangzik el részükről, ami a fiataloknak kevésbé van az ínyükre. Van, hogy ez a kifejezés csak poén, de gyakran sajnos lenézést, megvetést sejtet.
“Szomorú volt látni, hogy egyre kevesebben járnak templomba, mígnem realizáltam, hogy az Egyház mi vagyunk, nemcsak a papok, hanem az egész hívő közösség, így a saját szintemen én is tehetek a változásért.” Karáth Péter és Werner András egyetemista fiatalok, akik a közelmúltban csatlakoztak az ÉlesztŐ misszióhoz, hogy az Evangélium örömhírét minél többekhez eljuttassák. A Magyar Schönstatt Mozgalomból indult kezdeményezéshez mára már több tucat fiatal kapcsolódott. Péter és Andris megosztotta, hogyan próbálják megszólítani az embereket a missziós hét során, milyen megérintő találkozásokban volt részük, és hogyan formálja a szolgálat saját istenkapcsolatukat.
Két éve indította útnak a Katolikus Szeretetszolgálat a uspace.hu ifjúsági oldalt, amelynek bemutatását ebben a cikkben olvashatjátok. A tavalyi év nagy újdonságaként berobbant a videós podcast műfaja is, Keresztes Ilona szerkesztő-riporter szervezésében. A médiában szerzett több évtizedes tapasztalattal és az ifjúság iránti lankadatlan elköteleződéssel érkező szakember olyan profi csapatot alakított ki, akik a beszélgetések során fel merik vállalni katolikus hitüket, dilemmáikat, útkereséseiket, esetlenségeiket is – mindezt kamaszos lendülettel, lazasággal és humorral. A sikeres első év összegzéséről kérdeztük Keresztes Ilonát.
A francia válogatott Olivier Giroud videóüzenetben köszöntötte az Ifjúsági Világtalálkozón résztvevő fiatalokat.
A holnapi naptól kezdetét veszi az Ifjúsági Világtalálkozó (IVT) Portugáliában, melyen katolikus fiatalok tízezrei vesznek majd részt a világ minden tájáról. Az idei találkozó mottója – „Mária felkelt, és sietve útnak indult” – a himnusz szövegében is tükröződik. A dal igazán fiatalos és lelkesítő, ízelítőt ad a találkozó várhatóan öröm-és kegyelemteli hangulatából. Hallgasd meg te is!
15 koncert, értékes előadások, sörözés és beszélgetés papokkal, (szó szerint) mennyei ételek kóstolása, zenés foglalkozások, ökumenikus istentisztelet, és még megannyi színes program. Ez a FeltöltŐ, egy dinamikus, modern, fiatalos zenére épülő fesztivál, mely keresztény értékeket közvetít korcsoporttól függetlenül bárki számára. A fesztiválra, mely június 30. és július 2. között kerül megrendezésre Gyergyószentmiklóson, több mint tízezer embert várnak, akik teljesen ingyenesen vehetnek részt a programok nagy részén. Kántor Boglárkával, az esemény főszervezőjével a fesztivál kezdetéről, annak céljairól, az izgalmas programokról és az erdélyi kereszténység helyzetéről beszélgettünk.