Arról mindenkinek van információja, hogy a tavalyi évről idénre halasztott Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus idején milyen Budapest, de hogy nézett ki a város 83 évvel ezelőtt? Ennek jártunk utána.

Arról mindenkinek van információja, hogy a tavalyi évről idénre halasztott Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus idején milyen Budapest, de hogy nézett ki a város 83 évvel ezelőtt? Ennek jártunk utána.
Harminc éven át megkerülhetetlen szereplője volt a fővárosi politikának, ebből kilenc éven át volt Budapest főpolgármestere. Az elmúlt évtized egyik legsikeresebb magyar közszereplője, a másfél évvel ezelőtti önkormányzati választási vereséget azonban érezhetően nehezen dolgozza fel – és ezt ő maga sem tagadja. Korábban ritkán beszélt a hitéről, de a 777-nek adott interjújában őszintén mesélt Istennel való kapcsolatáról, a házasságáról és egy több mint huszonöt éves balesetről, amely a mai napig nyomja a lelkét – habár nem tehetett róla. Nagyinterjú Tarlós Istvánnal, Budapest korábbi főpolgármesterével.
Csütörtöktől egy hónapon keresztül Szent II. János Pál pápa poszterek lesznek láthatók a budapesti metrószerelvényekben. A metrókiállítást a Lengyel Intézet szervezte a lengyel pápa születésének centenáriuma alkalmából.
Bizonyára sokan láttátok már azt a kedves történetet, ami Budapest legrövidebb utcájáról, a Miatyánk utcáról szól. Számunkra ez az apró történet azonban dupla jelentőséggel bír.
A 2019-es Brain Bar legnagyobb neve kétség kívül Jordan B. Peterson kanadai pszichológus professzor volt, akiről korábban itt írtam már bővebben. Budapesti látogatásának csúcspontja volt a Szent István bazilika előtti fellépése, amelyre a kijelölt szektor mellett egy másodikat is meg kellett nyitni az érdeklődők nagy számára való tekintettel.
Korunk egyik legbefolyásosabb gondolkodójának tartják Jordan B. Peterson kanadai pszichológus professzort, aki szókimondásával és nyílt egyenességével sokakat megoszt. Május 30-án európai körútjának részeként látogat Budapestre, a Brain Bar szervezésében.
Ma van Budapest napja, vagyis pontosan 145 éve ezen a napon egyesült Buda és Pest. Budapestről nekem a pörgés, a programok végeláthatatlan választéka és a lehetőségek jutnak eszembe. A nap nagy részében talán ki is élvezem a lehetőségeket, a pörgést, de néha kell egy kis pihenés, kikapcsolódás, Istenre hangolódás is.
A kávézók a legtöbb ember életében központi szerepet töltenek be. Itt találkozunk az ismerőseinkkel, tanulunk, dolgozunk, vagy elcsípünk pár nyugodt percet magunknak a napból egy finom fekete és egy jó könyv társaságában. Keresztényként külön öröm, ha mindezt egy egyházi fenntartású, vagy keresztény tulaj által üzemeltetett, missziós célokat is szolgáló helyen tudjuk megtenni.
Ha valaki az Astorián át az ELTE Múzeum körúti campuszára igyekszik, vagy a Károlyi- esetleg a Múzeumkertbe egy kis délutáni sziesztára tart, vagy a Kálvin térre rohan a metróhoz, szinte biztos, hogy elmegy a tér üzletsorában megbúvó Valdocco Fagylaltozó és Cukrászda mellett. Mi köze a belvárosi prémium fagyizónak Don Boscóhoz? Hogyan reagál a pesti ember a szalézi „szerencsesütis üzenetekre”? Honnan a név egyáltalán? A tulajdonossal, Rüsics Istvánnal beszélgettünk.
Május 5. és 8. között rendezték meg a Budapest-józsefvárosi Szent József-plébániatemplomban a „Májusi Missziók Budapesten” elnevezésű programsorozatot, amelyen több, mint húsz közösség volt jelen. Az evangelizációt előmozdító esemény Erdő Péter bíboros áldásával valósult meg.