Victoria DeSantis jegygyűrűjének megtalálása az otthona romjai között sokat elmond a házasság szentségéről.
Nagyvilág
A lenyűgöző 116 évével és 212 napjával Inah Canabarro Lucas nővér lett a legidősebb élő ember a világon. Mi élteti igazán az apácát?
Hamarosan két Y generációs fiatalt is szentté avathatnak, akik 1991-ben születtek, mély hitük volt és tragikusan fiatalon meghaltak. Carlo Acutist a „digitális kor szentjeként” is emlegetik, mert az interneten népszerűsítette a katolikus hitet. Helena Kmieć pedig nagyon korán belevágott a missziózásba, és egy ideig Magyarországon is szolgált.
Sok külföldi számára valószínűleg a húsvéthétfői locsolkodás különös hagyománynak tűnik, és éppígy léteznek számunkra is meglepő szokások a nagyvilágban, melyek katolikus hitünkhöz kötődnek. Nézzük ezek közül az öt legfurcsább hagyományt!
Tudtad, hogy három pap hősként halt meg a Titanicon? Mielőtt az óriási hajó elsüllyedt, a rajta szolgáló papok imádkoztak a rémült utasokért és feloldozták őket a bűneik alól – ahelyett, hogy a saját életüket mentették volna.
Valerio Minato olasz fotósnak hat év, rengeteg kutatás és odaadás kellett, hogy elkészítse ezt a képet, amelyen a Hold, egy hegy és egy bazilika látható. A fotó azóta a NASA díját is elnyerte.
Meglepő módon a ,,halloween” eredetileg keresztény értelmű szó volt, de a modern használatában és az ünnep jelentése miatt ezt mára sokan elfelejtették.
A lengyel házaspár, Gabrielle és Julien a lisszaboni Ifjúsági Világtalálkozóra ment nászútra, és úgy döntöttek, az esküvői ruhájukban vesznek részt a pápai zárómisén.
Nem mindennapi történet: két évtizedes különélés után a fiatalember és az édesanyja végre felvették a kapcsolatot. Mindketten arról számoltak be, örülnek, hogy nem adták fel, hogy rátaláljanak egymásra.
A hit nem számolja az éveket. A brazil José Lourenço da Silva 104 éves korában, június végén részesült a keresztségben, elsőáldozásban és bérmálásban plébániáján.