A magyar költészet napja alkalmából Sík Sándor: Te vagy a jó című versét hoztuk el ma nektek.

A magyar költészet napja alkalmából Sík Sándor: Te vagy a jó című versét hoztuk el ma nektek.
Mit jelent az igazi, mindent kiálló és leküzdő engedelmesség és bizalom? Milyen is valójában csendességben, zúgolódás nélkül követni Istent? Erről szól ez a gyönyörű vers.
Ez a vers zenghet a lelkünk mélyén a kirándulások, zarándoklatok alkalmával is, csak esetleg nem tudjuk ilyen szépen megfogalmazni, mint Sík Sándor
Ahogy már részletesebben is olvashattátok blogunkon, Sík Sándor (1889 – 1963) fantasztikus személyisége volt irodalmunk, egyházunk, fiatalságunk életének. Nagy hiba lenne elfelejteni őt, hatalmas veszteség lenne kihagyni a ziccert, hogy attól tanuljunk, akitől Szerb Antal és Radnóti örömmel tette, hogy annak a szavait forgassuk, aki a Nyugat aranykorában indulva is tehetséges költőnek bizonyult. Ezúttal Fáklya című versét ajánljuk figyelmetekbe.
A piarista Ironman, Szerb Antal és Radnóti Miklós mentora és jóbarátja, a magyar cserkészet atyja, ha valamiért nem is a szerzetesi hivatást választja, akkor is biztos, hogy jelentős pályát futott volna be. Irodalmár hivatása, tanári, költői vénája utat tört volna magának azzal a fáradhatatlan dinamizmussal, ami egész életét jellemezte. Azonban így se kesereghetünk: utóbb felsorolt összes oldalát kibontakoztatva vált elhívásához mindvégig hű paptanárrá, „krisztusi emberré”.