Nemrég töltöttem le a BeReal alkalmazást, melynek lényege, hogy minden felhasználó naponta ugyanazon időpontban kap egy értesítést, hogy két percen belül posztoljon képet arról, épp hol van és mit csinál. Az új közösségimédia-felületet az Instagram ellentétének is nevezik, mivel a fotókat nem lehet retusálni, így sokkal valóságosabb képet mutatunk magunkról és láthatunk a barátainkról. Miért vágyunk arra, hogy a valóságot lássuk és láttassuk, és hol jelenik meg ez -appok nélkül- a hétköznapi életünkben?
őszinteség
Ezúttal két budapesti és egy szentesi olvasónk kérdésére igyekszik válaszolni Papp Miklós atya. A Papp válaszol legújabb részében szóba kerül a munkahelyi kiégés, az őszinteség és kegyes hazugság dilemmája, valamint, hogy miért bűn a drog és a mértékletes alkoholfogyasztás miért nem az. A cikk alján te is felteheted kérdésedet Papp Miklós görögkatolikus papnak és családapának!
Hibázni, másokat megbántani nem olyan nehéz, ezt tapasztaljuk mindnyájan, amikor rontunk vagy éppen minket bántanak meg. Mások számára apró butaságnak tűnhet, de minket mélyen tud érinteni egy-egy mondat, gesztus, cselekedet. Ilyenkor pedig szükség van a kiengesztelődésre.
Jó kis prédikációt hallottam a héten a Mária utcai jezsuita templomban a hazugsággal kapcsolatban. Gondoltam, megosztom veletek is, hiszen a kisebb hazugságok, ferdítések, kiszínezések, elhallgatások, túlzások nem csak a leggonoszabb bűnösök életében vannak jelen.
Mennyien viselünk álarcot? Hányan veszünk fel olykor-olykor maszkot, hogy elkerüljük a konfliktusokat, megfeleljünk másoknak, elfedjük valódi énünket, érzelmeinket, gondolatainkat? Ne tegyük! Divatos manapság ilyen-olyan kihívásokat teljesíteni. Több értelmetlen és agresszív provokáció kering az interneten, közösségi oldalakon. Van-e olyan, amely fejleszt, amelyben értelmes célt tűztek ki? A Férfia Klubja weboldala most mutat egyet! A továbbiakban az ő cikküket közöljük.