Megrendítő hallani azokról a fiatalokról, akik javítóintézetben vannak, és többnyire olyan hátrányos helyzetű családban élnek, ahol egyszerűen nem látnak más mintát. Keleti Gáborral, a Dorkász budapesti területi igazgatójával beszélgettünk arról, mit lehet tenni a megelőzésért, hogyan lehet Isten felé vezetni a bent lévő fiúkat, és milyen pozitív változásokat látott eddig. Az interjú végén önkénteskedési lehetőségekre is kitértünk, hiszen keresztényként az egyik fő küldetésünk, hogy felkaroljuk a legelesettebbeket.
megtérés
“Az egyetlen ok, amiért már tíz éve nem vagyok nőkkel, az az, hogy elkezdtem megtapasztalni Istent, megismerni az Ő szívét, és rájönni arra, hogy Ő jó, és minden, ami Tőle származik, jó.” Kim Zember katolikus családban nőtt fel. Korán felfedezte, hogy nem a férfiakhoz, hanem a nőkhöz vonzódik, majd eleinte csak titokban, később pedig nyíltan is felvállalta homoszexuális életmódját, de ahogy fogalmazott, sosem volt békéje. Aztán egy radikális Istenélmény hatására feladta korábbi életmódját, és az önmegtartóztatás mellett döntött – ennek már tíz éve. Kim nemrég egy podcastadásban osztotta meg tanúságtételét, ezt szemlézzük most.
Pár napja egy cikkben bemutattuk nektek, ki is az a Margaritha nővér, és hogy Isten erejéből milyen elképesztő gyógyulások történnek az ő lelkigyakorlatain. Marianna is csodát élt át tavaly májusban, mikor férje buzdítására jelentkezett az indiai szerzetesnővér által tartott lelki programra. Istent kereső emberként nem nagyobb csoda történt vele, mint hogy találkozott Jézussal.
“Olykor egy borús adventi sötétedésnél, a nyüzsgő utcán toppan be Jézus az életünkbe – amennyiben szívünkben készek vagyunk fogadni Őt. “Beteg voltam, és meglátogattatok. Börtönben voltam, és fölkerestetek” – a Máté 25, 37-es verse egy életre berögződött a szívembe” – kezdi írását Kunvári Krisztián; az ő reményteljes tanúságtételét osztjuk most meg Veletek!
Mindig jó felnőtt megtérőkkel beszélgetni, mert az ő tapasztalatuk egyrészről kiemel minket, kereszténységbe beleszületetteket a buborékunkból, más megvilágítást kapunk a hitről, másrészt pedig megerősít abban, hogy mindenkor érdemes Istent választani. Humayer Dávid gyerekkorában liberális nevelést kapott, 24 éves volt, mikor életében először járt templomban. Egy tisztaszívű fiú, akinek Isten iránti lelkesedése a levegőben tapintható. A 777-nek mesélt a megtérése előtti időkről, Istenhez való közeledéséről, és azt is megosztotta, mely egyházi tanítások elfogadása okozott neki kezdetben nehézséget, míg végül meg nem tapasztalta, hogy a szabályok adják meg az igazi szabadságot.
“A szeretet a hivatásom” a mottója Kalla Tímeának, aki két örökbefogadott gyermek édesanyja és az interjú pillanatában két apró babát is nevelt. A napokban azonban a kisebbik baba átköltözött az örök családjába. Tímea és férje több év gyermekre várás után indult el az örökbefogadás útján és idén nevelőszülők is lettek. Tímea a megtéréssel kezdődő hosszú útról mesélt, miközben a két pici mellettünk szuszogott, a nagyobbak pedig elevenen játszottak az emeleten.
Még ki sem látott a szószék mögül, de már bizonyságot tett, majd egy lelki törés után évekkel újra magához vonzotta Isten- ifjúsági pásztor lett, napról napra számos, sokszor kallódó, máskor értelmiségi fiatalokkal foglalkozik. Muzslai-Bízik Benczével erről az összetett, nehéz, de annál szebb szolgálatról, az istenkép változásairól , a megtorpanásokról és újraindulásokról beszélgettünk.
Egy fiatal fiú megrendítő történetét hoztuk nektek.
Teológiai bullshit, vagy a megmenekülés útja?
Megrendítő őszinteséggel mesélt életéről és tett tanúságot hitéről Gombola András korábbi vívó a Kossuth Rádió Sportvilág című műsorában.