Ha a keresztényüldözés szót halljuk a legtöbben egyből a Római Birodalom brutalitására gondolnak, fel sem merül sokszor bennünk, hogy a keresztényeket a mai napig érik atrocitások a hitük miatt. Az Open Doors listája szerint évente majdnem ötezer keresztény hal meg a hitéért. Mit tudunk tenni? Hogyan tudjuk segíteni a menekülteket, a rászorulókat? Erről és hasonló kérdésekről kérdeztük Zagyva Richárdot, a Magyar Katolikus Karitász igazgatóhelyettesét, aki a PPKE-BTK-n oktat „Keresztényüldözés a 21. században” tárgyat nekünk.
evangelizáció
Gável Klárival beszélgettünk a Nagymarosi Ifjúsági Találkozó 50. évfordulója kapcsán, valamint, hogy milyen nagy családban élni – kilencen vannak testvérek – és milyen szépsége van az egyházhoz tartozásnak, liturgiának. A végén 2 tanácsot is adott a fiataloknak, amik segíthetnek bennünket Isten felé terelni. Klári egy csupaszív lány, aki bátran vállalja a hitét és örömmel mesél arról, hogy Jézus a legjobb barátja.
A kollégáinkkal, főnökünkkel való kapcsolat fontos szerepet tölt be az életünkben, hiszen felnőtt életünk nagy részét a munkahelyünkön töltjük. Vajon hogyan vagyunk ott jelen, a viselkedésünk, hozzáállásunk alapján meg tudnák-e rólunk mondani munkatársaink, hogy hívők vagyunk? Íme néhány tipp, hogy képviselni tudd Jézust a munkahelyeden is!
“Szomorú volt látni, hogy egyre kevesebben járnak templomba, mígnem realizáltam, hogy az Egyház mi vagyunk, nemcsak a papok, hanem az egész hívő közösség, így a saját szintemen én is tehetek a változásért.” Karáth Péter és Werner András egyetemista fiatalok, akik a közelmúltban csatlakoztak az ÉlesztŐ misszióhoz, hogy az Evangélium örömhírét minél többekhez eljuttassák. A Magyar Schönstatt Mozgalomból indult kezdeményezéshez mára már több tucat fiatal kapcsolódott. Péter és Andris megosztotta, hogyan próbálják megszólítani az embereket a missziós hét során, milyen megérintő találkozásokban volt részük, és hogyan formálja a szolgálat saját istenkapcsolatukat.
A nem hívők számára néha nehéz megérteni, hogy miért hiszünk Istenben, mi értelme van a hitnek, és hogyan segíti az életünket. Íme néhány gondolat, ami segíthet ezt elmagyarázni!
„Menjetek, és tegyetek tanítványommá minden népet!” (Mt 28,19) – így szólt Jézus az apostolokhoz, ez a felhívás azonban nekünk, modern kori keresztényeknek is szól. Hogyan evangelizáljunk, ha nem is tudjuk, hogy foghatnánk hozzá, vagy ha túl félénkek vagyunk?
„Hatalmas változás, hogy már nem tud úgy rángatni a világ, mint korábban. Felemelő megtapasztalni azt, hogy szabad vagyok” – Bögös Dani a Jeunesse Lumiére, magyarul az Ifjú Lámpás Közösségben töltött el egy évet. A missziós iskola Roska Péter atyának köszönhetően néhány éve már nem csak külföldön, Magyarországon is működik. Hogyan teltek a fiatalok mindennapjai az evangelizációs iskolában, mit tanult Dani önmagáról és Istenről, milyen változást hozott az életébe ez az egy év? Ezekről is kérdeztük őt.
Ferenc pápa közvetlensége és egyszerű életstílusa miatt nem szűnik megnyerni a fiatalok szívét – írja Koronkai Zoltán jezsuita szerzetes, aki a Van célom! Kaszap István, egy Istent kereső fiatal című könyvébe egy áttekintést is beleszőtt, mely Ferenc pápa és a fiatalok közötti kapcsolatot tárja elénk. Könyvének részlete a SZÍV jezsuita magazin márciusi számában jelent meg, ezt szemlézzük most.
Az evangelizáció sokunknak problémát okoz, de talán még nagyobb kihívást jelent akkor, ha a szeretteinkkel próbáljuk megismertetni Istent. Egy ferences szerzetes gondolatait osztjuk meg Veletek arról, hogy hogyan osszuk meg az Evangéliumot hozzátartozóinkkal.
A kétezres évek elején néhány keresztény fiatal úgy döntött, hogy együtt fognak tevékenykedni az ökumenéért. Ez a csapat elhatározta, hogy felkeresik azokat a könnyűzenei fesztiválokat, amelyekre szívesen járnak a fiatalok. Arra gondoltak, hogy azok, akikkel beszédbe elegyednek, esetleg arra is kíváncsiak lesznek, hogy kik ők és miért vannak ott. Így jött létre a KözösPont fesztiválmisszió.