A Kaposvári Egyházmegyében található Csákányban nyílt meg a Fazenda da Esperança közösség első magyarországi háza, ahová a gyógyulni vágyó szenvedélybetegeket várják. Az 1983-ban, Brazíliában indult közösség módszere különleges, mivel az ott szolgáló misszionáriusok együtt imádkoznak, főznek, dolgoznak a szenvedélybetegekkel, és nem a függőséget helyezik fókuszba, hanem az embert. A Fazenda da Esperança (Reménység Udvara) magyarországi háza Isten gondviseléséből Varga László püspök kezdeményezésére jött létre, az elindulásban pedig rengetegen nyújtottak és nyújtanak segítséget. Az otthon – melynek hivatalos megnyitóját június végén tartották – nemcsak a függőket, hanem minden odalátogatót reménnyel ajándékoz meg.
drog
Megjárta a börtönt, lopott az anyagért, éveket élt az utcán, végül a zártosztályra sem fogadták be Bajcsi Norbertet, akinek az élete akkor végleg fordulópontra jutott. Megpróbáltatásairól és megtéréséről beszélgettünk egy nagyon megindító interjú során, melyben azt is elmondta, milyen veszélyek leselkednek a fiatalabb generációkra.
Ezúttal két budapesti és egy szentesi olvasónk kérdésére igyekszik válaszolni Papp Miklós atya. A Papp válaszol legújabb részében szóba kerül a munkahelyi kiégés, az őszinteség és kegyes hazugság dilemmája, valamint, hogy miért bűn a drog és a mértékletes alkoholfogyasztás miért nem az. A cikk alján te is felteheted kérdésedet Papp Miklós görögkatolikus papnak és családapának!
Vannak hívők, akik csak keresztény üzenetű tartalmakat keresnek és fogyasztanak – legyen szó zenéről, filmről, könyvről vagy más egyébről – és vannak olyanok is, akik „világi” műveket is megnéznek, meghallgatnak. Én az utóbbiak közé tartozom.
Teszi fel a kérdést Johannes Hartl az egyik rövid videójában. Az augsburgi Imádság Házának vezetője már nem kezdő: évek óta tart tanításokat kisebb-nagyobb publikum előtt, könyveket ír, videókat tölt fel a Youtube-ra. Fiatalos stílusával sokakat megragad, és nem szégyell olyan témákról sem beszélni, amelyek ritkábban vagy nehezebben kerülnek elő keresztény körökben. 90 másodperces videói lényegében mini-tanítások, rövid véleményformálások. Ebben a részben az alkohol és a fű volt napirenden.