Milyen a tökéletes élet? Ez azt jelenti, hogy akkor igazán boldogok vagyunk? És mi tesz minket boldoggá? A céljaink megvalósulása? A ház, a nyaraló, a kocsi, a gyerekek, a jófej barátok, a konfliktusmentes élet?

Milyen a tökéletes élet? Ez azt jelenti, hogy akkor igazán boldogok vagyunk? És mi tesz minket boldoggá? A céljaink megvalósulása? A ház, a nyaraló, a kocsi, a gyerekek, a jófej barátok, a konfliktusmentes élet?
Szerinted mi a boldogság kulcsa? Majd ha lesz elég pénzed elérni a céljaidat, akkor igazán boldog leszel? Ha fizikailag semmiben sem fogsz hiányt szenvedni, majd akkor? Számodra mit jelent a gazdagság? Az EKE alapítvány kemény és őszinte igazságokat osztott meg a mai igék alapján.
A boldogságot sokféleképpen szokták ábrázolni, de leginkább egyfajta alapállapotként van leírva. Az alábbi írásomban egy újfajta megközelítést szeretnék bemutatni, amely egy hittanóra alatt fogalmazódott meg bennem.
Nemrég ünnepelte Európa legidősebb embere – aki nem mellesleg apáca – a 116. születésnapját. A humorérzékét ennyi idősen is megtartó francia nő a jeles alkalomból azt is elmondta, mit tart a boldogság titkának.
A boldogság egy olyan állapot, amit mindnyájan szeretnénk elérni és lehetőleg életünk végéig megmaradni benne. De vajon mi a boldogság valójában?
Nem mindegy, mit kötünk össze magunkban a boldogsággal: az idilli, kihívásoktól mentes életet vagy az Istenben való bizalmat?
Jézus mellett dönteni, újra és újra, kitartani a Benne való hitben, megmaradni az Ő útján, egyre mélyebb békességet és biztonságot hoz az életünkbe. Benne rejlő biztonságot. Állandóságot.
Az ember belülről fakadóan vágyik a boldogságra, mégis előfordul, hogy ezt nem találjuk meg. Sokszor elhatalmasodik rajtunk a szorongás. Gondolkoztál már azon, hogy lehet ebből kiutat találni és megtalálni azt az örömet, amelyet Isten kínál neked?
Mindannyian tisztában vagyunk test és lélek kapcsolatával. Még Arisztotelész is írt a szenvedélyek testre irányuló hatásairól, illetve az ördögi dolgok által okozott fásultságról és szomorúságról.
Februárban, amikor olvastam, hogy boldoggá fogják avatni Brenner Jánost, nagyon fellelkesültem, és minden lehetséges ismerősömet próbáltam rábeszélni az oda-vissza közel 1200 km-es útra. Ahogyan én mondtam, Szombathely nincs messze… Rómához képest. Meg aztán nem avatnak minden nap boldoggá valakit. Azonban én sem nagyon hittem benne, hogy akár egy kisbuszra való ember jelentkezni fog erre a hosszú zarándoklatra.